Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Epilepsija kod pasa

Odg: Epilepsija kod pasa 29 jan 2013 06:56 #3856

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
:)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 30 jan 2013 21:17 #3878

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Evo sad upravo mi majka javila da je Pas imao napad,pena na usta i isto ko pre. Znaci pre 3 dana sam ga cistio od parazita,imao gliste, proslo 2 dana od izbacivanja glista i napad. Tako je u vecini slucajeva bilo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 30 jan 2013 21:21 #3879

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Majka mi rekla da ga je hranila , mazila i ubacili u box. On je nakon 5 do 10 min imao napad.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 30 jan 2013 23:55 #3881

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Nestaće kad se očisti u potpunosti od parazita.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 31 jan 2013 06:47 #3882

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Vi doktore SMIT mislite da je to samo od parazita i da nema neke veze sa epilepsijom ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 31 jan 2013 13:11 #3886

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Pretpostavljam da jeste, ali da bi smo bili sigurni potrebno je da uradite neku dijagnostiku. Obzirom da ste rekli da nemate toliko novca pokusavam da vam pomognem da bar propisno ocistite psa od parazita, jer prisustvo parazita moze da izaziva takve simptome.
O epilepsiji nemojte da me pitate, jer se epilepsija ne dijagnostikuje preko foruma,bez da se vidi zivotinja.
Već sam vam objasnio da to sto vi vidite kad pas ima napad je simptom, i da nije svaki napad simptom epilepsije.
I da sam uzivo video ovog psa , opet bih zahtevao da prvi korak bude da se pravilno ocisti od parazita plus sva ostala dijagnostika.
Da probam da vam drugacije priblizim,jer vidim da ste povsrsno citali moje odgovore.

Ako vozim auto putem i auto pocne da mi trese na volanu pri 130,140,150 sta to moze da bude? pozovem svog majstora i pitam ga odmah. Kaze mi , kriva guma , ja mu odgovorim da su nove sve 4 , onda mi on kaze da verovatno nisu dobro izbalansirane, ja kazem da su sigurno izbalansirane dobro jer sam gledao dok je radjeno.On posumnja na nesto oko trapa,ali trap je sredjen pre manje od mesec dana i centriran, Onda mi on kaze proveri pritisak u gumama da li je ravnomeran, medjutim mene brine da nije POLUOSOVINA,šolja amortizera ili ne daj boze ZAMAJAC, ali majstor mi kaze nemoj odmah na poluosovinu i zamajac, proveri prvo kako su napumpane gume,pa ako je to ok vidi jel su u balansu ,da nije otpao tegic pa se razbalansirala.
Ja ga poslusam ,i skrenem na prvu pumpu pritisak je bio sledeci na prednjim 1.9 i 2.2 a na zadnjim 2.2 i 2.0, napumpam ih ja ravnomerno ali i dalje me plasi da nije poluosovina, izadjem opet na auto put i auto miran kao buba,ne trese vise.

Nadam se da ce ova "paralela" da vam malo pojasni . Dakle , trešenje auta je simptom, a uzroci mogu biti razni , kriva guma,kriva felna,nebalansirana guma, solja amortizera,manjak podmazivanja u solji, krst poluosovine ,plivajuci zamajac... uradio sam ono sto je trebalo pre puta da uradim a to je da proverim napunjenost guma i ispostavilo se da je to u pitanju.

Mislite li Marko da li bi majstor mogao da mi odgovori da sam ga pitao "Vi majstore mislite da je to samo od guma i da nema nikakve veze sa plivajucim zamajcem" ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: marko900

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box