Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Epilepsija kod pasa

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 16:53 #4081

  • spaeter
  • spaeter's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
I, nije mi jasno zašto je oslepeo? Čitala sam objave ljudi koji imaju psa koji ima epilepsiju, ali niko od tih pasa nije oslepeo. To me najviše buni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 17:02 #4082

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Ne znam stvarno sta da ti kazem, tako sam i ja lutao po raznim sajtovima i forumima. Ovi sa ovog sajta su po meni najstrucniji. Sacekaj ,da vidis sta ce oni da ti odgovore. Mozda je to nesto drugo i nije nista strasno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 17:31 #4083

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
spaeter wrote:
Hitno mi je potreban savet!
Pre 2 nedelje sam dobila štene haskija, star oko 40-50 dana. Međutim, nakon dva dana je imao epi-napad (ukoći se, peni, zatim krene da 'vesla' nogama...). Mislili smo da to nije ništa ozbiljno, jer je brzo prošlo, a pre toga je dosta trčao i igrao se, pa smo mislili da je od umora ili sunca. Narednih 10-ak dana mu se ništa slično nije desilo. Bio je jako veseo, non-stop je tražio da se igra. I, odjednom, sada usredu, ponovo je dobio napad uveče i još 3 napada iste večeri i oslepeo je. Od srede samo leži, slabo se kreće, uplašen je, jer ne vidi, hranim ga iz ruke, ne odvajam se od njega, jer je bespomoćan. I, od srede, svakodnevno ima napade 1-2 puta dnevno. Stanje mu se ne poboljšava. Čak, juče celog dana nije mogao da stoji na zadnjim nogama, kamoli da prošeta. Danas je par puta stao, ali to je bilo sve. Očajna sam! Na raznim sajtovima, a i od mnogih ljudi sam čula da je najbolje da se uspava, jer će se samo mučiti. Znam da epilepsija ne može da se leči, ali da sa njom može da se živi. Isto tako sam pročitala da su prognoze dobre, ukoliko ima napade 1 mesečno ili ređe. Ukoliko su češći (kod njega su mnoogo češći), prognoze nisu dobre. Ne znam šta da radim! Ne mogu da ga gledam ovakvog, a nemam srca da ga uspavam! Predlagali su mi brojne analize - krva slika, biohemija, neuro pregled... Ali, sve to bi bilo mnogo skupo, a ja sam student i nemam toliko para, iako bih poslednje pare dala da se izleči. Da li je neka imala sličnog iskustva (daleko bilo) ili poznaje nekog ko je bio u sličnoj situaciji? Pomozite mi!

prva preporuka je da sa stenetom odete veterinaru, koji ce ga detaljno pregledati i na licu mjesta postaviti dijagnozu o uzroku i prognozi datog stanja. Taj gubitak vida je svakako los prognosticki znak, ali ipak ce kolega koji ga pregleda dati konacan sud o svemu.
iz Vaseg posta ne vidim da li je stene vakcinisano, da li je cisceno od parazita, itd. Dalje, stene od 40-50 dana je jos maleno da bi se odvajalo od legla (to bi islo kad je vec malo starije, sa oko dva - dva i po mjeseca), ali to nije trenutni problem.
Na zalost vlasnika i ljubitelja zivotinja, i pregledi i drugi vidovi brige o psu kostaju, pa bih predlozio da ipak dobro razmislite da li mozete sebi da priustite tu vrstu izdataka. Smatram da je bolje ne imati psa, nego ga imati a ne biti u mogucnosti da mu obezbijedite adekvatnu brigu, ishranu i ostalo sto mu treba.
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 17:42 #4084

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Najbolje prvo odvedi psa veterinaru ,nece sigurno puno da te kosta pregled. Verujem da ti je tesko,ali tako je i meni bilo,kad sam gledao te napade,to je nesto jezivo. :( :( :( :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 18:16 #4085

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
U principu, ako neko nema para da brine o psu ili bilo kojoj zivotinju, ne bi trebalo ni da je ima. Koliko vidim, to se stalno potencira na forumu.
Sad da malo pogledamo sa druge strane. Seosko domacinstvo, baba i deda imaju jednu bednu kravicu koja ih bukvalno hrani. Nemaju para da je "servisiraju". Sta treba? Da umru od gladi i da im se zabrani da cuvaju zivotinju?
Primer drasticniji: nemam para da detetu priustim sve sto bi mozda trebalo... Nisam trebao da imam ni to jedno dete???
Zato bih Vas zamolio da vise tvrdnje slicnog tipa ne iznosite, vec da se posvetimo mogucim resenjima problema, u situaciji kakva vec jeste.
Konkretno za gubitak vida: kod epilepsije je moguc prolazni gubitak vida. Ali, isto tako, i kod nervnih ispada prouzrokovanih toksinima crevnih parazita je moguce to isto.
Osnovni pregled i terapija protiv crevnih parazita nije skupa cak ni za uslove studenata, tako da bi bar to moglo da se odradi...za pocetak...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 20:27 #4086

  • spaeter
  • spaeter's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
1/4 leka protiv parazita sam mu dala prvi put pre nedelju dana, za drugi moram da čekam dve nedelje od prvog, je l' tako? A, nije ni vakcinisan, jer prvo treba da mu se isčiste creva. Ili sam i o tome pogrešno obaveštena? Na nekom sajtu sam pročitala da bi sve te analize epilepsije koštale oko 10-15000 dinara.
Poslednja izmena: 17 feb 2013 20:29 od spaeter.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box