Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Epilepsija kod pasa

Odg: Epilepsija kod pasa 18 jan 2013 18:00 #3694

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Ovako,sad cu da vam kazem sta se sve desavslo. Kad sma uzeo psa ( 2 zlatna retrivera ,jedno sma poklonio devojci ,isto leglo) vlasnik mi je rekao da ih je cistio od parazita i da za 10 ponovim postupak. Objasnio mi da na 10kg tezine ide cela tableta,on je tad imao oko 2,5 kg (merio sam ga ) pa sam mu dao 1/4 tablete. Zati sledeceg dana kad je kakio imao je puno glista, i to bas velike ko spagete,dok ovo drugo stene nije imalo. i toga dana,samo uvece imao je prvi napad ( pena ,nenormalno se ponasalo, ludelo ) ,odmah sam ga odneo veterinaru. Ona mi je objsnila da je to posledica ciscenja,i rekla da gliste kad oslobadjaju organizam ispustaju otrov i da je to samo bila reakcija na to. Postopunak sam ponovio ,ne secam se tacno kada mozda je proslo 15tak dana ,a mozda i manje nbt. , pas nije imao gliste ,ali isto uvece pena ,povracanje. Tad sam se vec zabrinuo ,i poceo da trazim po netu. sve je to ukazivalo na epilepsiju. I dalje sam mislo da je to od glsita . Proslo je 5,6 dana opet napad i to preko dana. Zati uvece ,bas sam isao da vidim sta radi i video sam uzasan prizor ( pas lezi mislim da je sapvao , noge uspravljne a sape zgrcene ,i trese se ,pena i kaki dok lezi :( :( :( ) ,jezivo, ustaje onako sa punim ustima pene i krece da trci ,udara glavom ,mislim da i on ne zna sta radi. Pokusao sma ga ga smirim da se ne provredi . Proslo mozda 2 min , on se smirio kao da nista nije bilo. Ostio sam mu penu sa usta, onako sve sam se razocarao,jer smo se toliko vezali za njega ,i sad ja ne znam kako bih prihvatio da umre . Odmah sam otisao sam kod veterinara,drzavna veterinarska stanica ,i tu mu je jedan vetrinar rekao ,da je verovatno epilepsija i da postoje lekovi (humani ) ,i da mogu da se nabave ali tesko. I rekao mi je koje lekove koji se obicno daju. Ovo drugo stene ,normalno,nije imalo nikakve probleme.
Mnogo mi bilo krivo ,zatim drugi veterinar mi rekao da ga usavam ,da je to najbolje za njega :(, tak tad mi je bilo tesko. Poceo sam da trazim po netu ,i video sma da jedan profesora sa vetrinrskog vakulteta , mislim da se zove Nenad , davao neki intervju u vezi epilepsije. Poslao sam mu mail i potrazio savet, ali to sve sto mi je on predlozio je previse skupo. Imam neke drugare sa veterine i rekli su mi da ga opet ocistim od parazita ( tad sam kupio drontal plus ) rekli su mi da je on najbolji ,a pre sma mu davao drugi naziv nmg. da se setim. Dobio je pravu dozu,nije imao gliste i od tog dana on 4 meseca nije imao ni jedan napad,i pas je bio noramlna. Da bi pre 15 dana opet imao 1 napad. To mene buni , i to me izludjuje sto ne znam sta mu je i kako da postupim. Sva ta snimanja i sve to sto mi je taj sa feterine predlozio je skupo. I ja sam odustao od toga. Ovih dana cu da mu dam ponovo za gliste jer je proslo 4 meseca od kako ga nisam cistio. One je velik ,izgleda normalno,kao i drugi pas . Samo ja ne znam sta mu je pa ima te povremene napade. I mozda vas zamaram sa ovim ,ali objasnio sam vam celu pricu. :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 18 jan 2013 18:18 #3695

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Nazalost dijagnostika jeste skupa, tacnije zavisi od vasih mesecnih primanja.
Ta dijagnostika bi razresila da li pas ima ili nema idiopatsku epilepsiju. Vi u svakom slucaju tretirajte psa protiv crevnih parazita kako treba, to mu nece skoditi ,a moze vrlo lako biti resenje problema.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 28 jan 2013 19:13 #3847

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Postovani,evo juce sam psu dao 3 tablete protiv parazita ( ima 27,5 kg ) . Sad mi majka javila da je imao glsite ,kratke i debele. Jel postupak treba da ponovim opet , i za koliko dana ? tableta je Drontal plus .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 28 jan 2013 21:54 #3849

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Naravno, deset dana posle prvog davanja. I ponovo nakon mesec dana isti postupak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 28 jan 2013 23:31 #3852

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ove gliste su se bas otegle...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 28 jan 2013 23:49 #3853

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
:woohoo: :laugh: :laugh:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

  • No posts to display.

Oglasi za posao

veterina.info fan box