Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Epilepsija kod pasa

Odg: Epilepsija kod pasa 31 jan 2013 15:49 #3887

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Dobro poredjenje :) . Ja cu sad za koji dan da mu opet dam tabletu. Pa ce da vidimo dal ima jos glsita ili je sve izbacio. Ovo prekjuce kad je izbacivao,kaze majka da je bilo prepuno glista. Posle kad je opet kakio nije vise imalo. Sad kad ponovim postupak videcemo ,dal je od parazita ili nesto drugo pa ima te napade.
Pozdrav doktore .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 31 jan 2013 17:07 #3889

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Da ostanem pri poredjenjima, crevni paraziti su za sada glavni osumnjiceni. :)
Morate samo da uradite rigoroznu ,temeljnu dehelmintizaciju. ukoliko ne vidite parazite nakon sledeceg davanja to ne znaci da ih vise nema.Morate imati u vidu da je dvoriste,boks kontaminirano jajima koja je on izbacivao putem izmeta.
Moj savet vam je da mu dok ne navrsi godinu dana zivota dajete preparate na 15 dana,ili bar naredna dva meseca a nakon toga da mu veterinar jednom mesecno daje injeciju leka koji deluje na parazite.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 15:47 #4077

  • spaeter
  • spaeter's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Hitno mi je potreban savet!
Pre 2 nedelje sam dobila štene haskija, star oko 40-50 dana. Međutim, nakon dva dana je imao epi-napad (ukoći se, peni, zatim krene da 'vesla' nogama...). Mislili smo da to nije ništa ozbiljno, jer je brzo prošlo, a pre toga je dosta trčao i igrao se, pa smo mislili da je od umora ili sunca. Narednih 10-ak dana mu se ništa slično nije desilo. Bio je jako veseo, non-stop je tražio da se igra. I, odjednom, sada usredu, ponovo je dobio napad uveče i još 3 napada iste večeri i oslepeo je. Od srede samo leži, slabo se kreće, uplašen je, jer ne vidi, hranim ga iz ruke, ne odvajam se od njega, jer je bespomoćan. I, od srede, svakodnevno ima napade 1-2 puta dnevno. Stanje mu se ne poboljšava. Čak, juče celog dana nije mogao da stoji na zadnjim nogama, kamoli da prošeta. Danas je par puta stao, ali to je bilo sve. Očajna sam! Na raznim sajtovima, a i od mnogih ljudi sam čula da je najbolje da se uspava, jer će se samo mučiti. Znam da epilepsija ne može da se leči, ali da sa njom može da se živi. Isto tako sam pročitala da su prognoze dobre, ukoliko ima napade 1 mesečno ili ređe. Ukoliko su češći (kod njega su mnoogo češći), prognoze nisu dobre. Ne znam šta da radim! Ne mogu da ga gledam ovakvog, a nemam srca da ga uspavam! Predlagali su mi brojne analize - krva slika, biohemija, neuro pregled... Ali, sve to bi bilo mnogo skupo, a ja sam student i nemam toliko para, iako bih poslednje pare dala da se izleči. Da li je neka imala sličnog iskustva (daleko bilo) ili poznaje nekog ko je bio u sličnoj situaciji? Pomozite mi!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 15:57 #4078

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Verujem kako ti je,i ja sam imao slicne probleme i znam kako je jezivo i koliko se trudis da psu pomognes ne znas sta da radis. Pogledaj moje postove sto sam slao pre na ovom sajtu. Postoji velika sansa da su to crevni paraziti, i da je sve od toga .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 16:00 #4079

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
doktore Smit ,ponovio sam ciscenje od crevnih parazita ,10tak dana od poslenjeg ,nije imao gliste. Napade nije imao. Da li da postupak ponovim opet ? Proslo je 7,8 dana od poslednjeg davanja (2. puta ) . Da li da ponovim sve opet,po 3. put ili da prodje neko vreme ? Napade nije imao ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 17 feb 2013 16:44 #4080

  • spaeter
  • spaeter's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Šta je najbolje da uradim?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box