Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Proliv kod psa traje vec 5 meseci!

Odg: Proliv kod psa traje vec 5 meseci! 07 dec 2012 18:57 #3264

  • Sali
  • Sali's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Pozdrav, i Hvala Vam puno na odgovoru, sve sto ste mi savetovali prenecu veterinaru i takodje cu traziti da se urade analize koje ste mi pomenuli.

Sto se tice pankreasnih enzima, meni niko nije ni spomenuo pankreasni prasak, vec samo Kreon koji sam jedva nabavila i to sam uspela jedino u Rumuniji.Takodje je dobila injekciju enzima pankreasa zivotinjskog porekla( to je predlozio prvi veterinar kad je saznao da ne mogu da nadjem kreon), gde je veterinar rekao da bi rezaltati trebalo da se vide u roku od 5 dana :huh:
Pila je ranisan ali ne mogu da Vam sa sigurnoscu tvrdim da ga je pila u isto vreme kad i kreon.

Moram i da napomenem da kad god pije antibiotike , cak i sa probioticima ona dobija jos jaci proliv.

Nikada mi niko nije taakodje spomenuo b12 injekciono, jedino oligovit i anima strath-koji i dalje dobija.

Dobija vise obroka dnevno, posto je kao sto sam vec napomenula stalno gladna.

Sto se tice komercijalne hrane-granula ja sam postala protivnik istih, veterinar je taj koji mi je rekao sta da joj kuvam i kada sam ga zvala i rekla da apsolutno nikakvog pomaka nema i da cak vidim nesvaren pirinac u izmetu , savetovao je da probamo sa hillsom sto sam mu precutno odbila, i eto pravila gresku kuvajucii po svom :(

Da li Vi ili neko drugi ovde ima savet u vezi eliminacione dijete?

Hvala Vam jos jednom :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Proliv kod psa traje vec 5 meseci! 07 dec 2012 19:06 #3265

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Svi mi znamo kako se sprovodi eliminaciona dijeta ,medjutim Sali mi ne mozemo preko foruma da sprovodimo terapije,jednostavno to mora da radi veterinar koji vodi slucaj.
Sto se tice enzima ,ugrubo receno vi ste joj davali najmanje tri puta manju dozu, i to preko tsbleta. Potrebno je prasak umesati sa hranom i omoguciti inkubaciju,potreban je ranisan kako kiselina ne bi neutralisala enzime.I naravno ostalo sto sam napisao.Inace prasak proizvodi Galenika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sali

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box