Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Proliv kod psa traje vec 5 meseci!

Odg: Proliv kod psa traje vec 5 meseci! 05 dec 2012 18:20 #3236

  • Sali
  • Sali's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
DjordjeVet : ako Vas ne mrzi pogledajte moje prethodne postove:)radjen je ultrazvuk koji pokazuje naslage fibrina na debelom crevu.

Inace meni je vise puta receno ,da je kod nje u pitanju pankreas da bi bila u bolovima i da bi povracala, sto kod nje nije slucaj.

drDzon Smit: moram da Vas pitam zasto npr opet dovicin sa pankreasnim enzimima kad je to vec pila? I sta mislite pod tim eleminisati netoleranciju hrane i alergiju kako treba?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Proliv kod psa traje vec 5 meseci! 05 dec 2012 18:32 #3238

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
Sali wrote:
DjordjeVet : ako Vas ne mrzi pogledajte moje prethodne postove:)radjen je ultrazvuk koji pokazuje naslage fibrina na debelom crevu.

Inace meni je vise puta receno ,da je kod nje u pitanju pankreas da bi bila u bolovima i da bi povracala, sto kod nje nije slucaj.

drDzon Smit: moram da Vas pitam zasto npr opet dovicin sa pankreasnim enzimima kad je to vec pila? I sta mislite pod tim eleminisati netoleranciju hrane i alergiju kako treba?

kad sam pomenuo ultrazvuk mislio sam na to da li su njime uocene neke promjene na pankreasu. Vidio sam da je njime nadjena upala debelog crijeva, ali ona je trebala da se smiri nakon tolikih antibiotika i kortikosteroida.

kao sto rece kolega (a prije mene), vjerovatno je u pitanju poremecaj funkcije egzokrinog pankreasa, zbog cega postoji problem sa varenjem i iskoristavanjem hrane i zato pas mrsavi.

ono sto moze da se pokusa jeste dodavanje pankreatina, pa cete vidjeti efekat (makar i najmanje poboljsanje), ukoliko se radi o tom problemu.
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sali

Odg: Proliv kod psa traje vec 5 meseci! 05 dec 2012 18:37 #3239

  • Sali
  • Sali's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Na poslednjem ultrazvuku , veterinar nije uocio nikakve promene na bilo kom drugom organu osim na debelom crevu.
Pila je kreon odnosno pankreatin , popila je 20 tableta tog leka i nije bilo nikakvih promena.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Proliv kod psa traje vec 5 meseci! 05 dec 2012 18:52 #3241

  • Sali
  • Sali's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
drDzon Smit :

Nadam se da Vas nisam necim uvredila pa mi ne odgovarate na pitanje , nije mi uopste namera da se pravim pametna, samo imam utisak da se sto se tice terapije konstanto vrtimo u krug.
Sto se tice menjanja veterinara ne bih bas puno o tome... ne zelim nikoga da vredjam, ali prvi veterinar je pozabunjivao sve ostale zato sto nije radio testove i analize po redu kakvom je trebalo....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Proliv kod psa traje vec 5 meseci! 05 dec 2012 18:59 #3242

  • Sali
  • Sali's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
pozdrav,
Znam da se kolonoskopija mora uraditi, i u pravu ste nije radjena gastroskopija. Ali nekako iz straha to stalno odlazem i ostavljam kao poslednju opciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Proliv kod psa traje vec 5 meseci! 07 dec 2012 18:12 #3263

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Sali wrote:
DjordjeVet : ako Vas ne mrzi pogledajte moje prethodne postove:)radjen je ultrazvuk koji pokazuje naslage fibrina na debelom crevu.

Inace meni je vise puta receno ,da je kod nje u pitanju pankreas da bi bila u bolovima i da bi povracala, sto kod nje nije slucaj.

drDzon Smit: moram da Vas pitam zasto npr opet dovicin sa pankreasnim enzimima kad je to vec pila? I sta mislite pod tim eleminisati netoleranciju hrane i alergiju kako treba?

Niste me uvredili,niti mozete da me uvredite,malo kasnim sa odgovorima jer sam na odmoru na planini i nisam pored lap topa non stop.
Ali da se vratimo na temu, dakle , rekao sam vam to jer tako treba, jer sam primetio neke propuste i samim tim vidim da ima prostora za adekvatnu terapiju. Inace smatram neprofesionalnim da sa vlasnicima diskutujem o nacinu lecenja i doziranju lekova.
Ali evo..vas pas pod 1 nije dobijao dovoljnu kolicinu pankreasnih enzima,vec neku "stidljivu" dozu, drugo dobijao je neuobicajenu formulaciju leka (tablete) za terapiju. Dalje ne vidim da je pripremljen "teren" (zeludac) ranisanom pre davanja enzima. Dovicin ili jos bolje tylozin se daje tokom terapije u dovoljnoj dozi. Dalje suplementacija vitaminom b12 nije nigde pomenuta.
Terapira se pankreasnim praskom ( dozu vam necu napisati jer je neprofesionalno)
Dovicin u adekvatnoj dozi (ovde se najcesce subdozira,najcesci propust)
vitamin b12 injekciono
i vise obroka dnevno( 3-5)
A sto se tice eliminisanja sumnje na alergiju i netoleranciju i tu ima prostora za pravilan rad.
Nije dovoljna hipoalergena komercijalna hrana, vec se najbolje pokazalo kucno spremanje. Dalje eliminacionu dijetu nije vodio veterinar nego vi i tu ste strahovito gresili.
Nadam se da cemo doci do resenja vaseg problema.
Poslednja izmena: 07 dec 2012 20:41 od drDzon Smit.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sali

Oglasi za posao

veterina.info fan box