Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Jarenje koza ;)

Jarenje koza ;) 20 feb 2012 21:27 #1734

  • marijan
  • marijan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
;) Koza mi se treba jariti prvo joj je jarenje primjetijo sam danas da joj malo curi sluz i sta sam jos primjetijo zna repom da brzo mrda lijevo desno ali kratko pa me zanima dali i to sta znaci nisam nikada držao koze pa neznam skoro ništa o njima AKO MOZETE MI POMOCI MALO HVALA:P
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jarenje koza ;) 21 feb 2012 20:56 #1737

  • magdalena2
  • magdalena2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
kad pocne da panici i da se dere (bleci) i trckara (ne zna sta je snaslo), e tad se sigurno kozi. budes uz nju kao sigurnost, to im treba. (mazis pazis, tralala)... i,:woohoo: hvatas jarice... :)
srecno!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: marijan

Odg: Jarenje koza ;) 22 feb 2012 09:25 #1739

  • marijan
  • marijan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
B) baš ti hvala lijepo od vas ja sam nabavijo dvije koze starija mi je uginula a ostala mi je samo ova mlada i ona se uskoro trebala jariti kupijo sam ih samo sto taj covjek koji mi je prodao i on nezna kad su naganjene točno pa od prilike ja prepostavljam da bi se trebala jariti jer i od drugih ljudi se treba jariti koze to je termin da se jare koze u to vrijeme kraju zime tako sam procitao na forumu.Pročitao sam i sta vi davate jesti pa cu i ja davati to isto morao bi kupiti jos jednu kozu da nebude ova sama radi mljeka;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jarenje koza ;) 23 feb 2012 20:35 #1770

  • marijan
  • marijan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
vecer htijo bi vas pitati nesto ako mi mozete reci koje vitamine preporučujete da davam kozi poslije jarenja. B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jarenje koza ;) 24 feb 2012 07:03 #1775

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Sasvim dovoljno za vase prilike je jedna do dve velike kasike ( supene) kostanog brasna pomesanog sa hranom kojoj dajete kozi dnevno. Najbolje podeljeno na dva puta dnevno predpostavljam da je i tako hranite!Sto se tice jarica, kad se budu ojarili, moj savet je da se javite vasem veterinaru da u roku od 5-7 dana nakon radjanja da im da potrebne stvari radi njihovog bolje g zdravlja i prirastaja.
Poslednja izmena: 24 feb 2012 07:05 od znatizeljan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jarenje koza ;) 25 feb 2012 08:08 #1784

  • sodabikarbona
  • sodabikarbona's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 19
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 0
Pozdrav.KOSTOVIT je odlican sto se tice vitamina i pre jarenja i posle.Posle jarenja je dobro dati kozi malo kafe da joj ojaca srce.Ako te jos sta zanima pisi...!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: marijan

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box