Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Jarenje koza ;)

Odg: Jarenje koza ;) 25 feb 2012 11:44 #1785

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
sodabikarbona wrote:
Pozdrav.KOSTOVIT je odlican sto se tice vitamina i pre jarenja i posle.Posle jarenja je dobro dati kozi malo kafe da joj ojaca srce.Ako te jos sta zanima pisi...!
"Malo" mi je nejasno to oko kafe!Dali kuvanu, sa secerom - bez secera?
Molim Vas , manite se tih stvari, ostavite doktorima veterinarske medicine da daju dijagnozu i preporucuju terapiju!!!!!!!!Kada bi svako od nas radio svoj posao, nemesajuci se u ono sto ne razume, gde bi nam bio kraj!
Sto se tice kostanog brasna ima dosta veliki izbor pa neka vlasnik sam odabere,podledajte i uporedite sastav brasna,imate i premikse koji su dosta kvalitetniji od kostanog brasna.Koliko novca-toliko muzike!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jarenje koza ;) 26 feb 2012 12:07 #1786

  • sodabikarbona
  • sodabikarbona's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 19
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 0
Kuvanu hladnu bez secera ili malo crnog vina.Ovo sto vam govorim mi je rekao doktor veterine tako da ne lupetam,znam sta pisem...A recimo za varenje odnosno ako koza ima problema sa varenjem jako je dobro dati jedno pivo da popije!!!!!1000% provereno vise puta.Pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: marijan

Odg: Jarenje koza ;) 26 feb 2012 19:52 #1787

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Ovaj portal je takav da svako moze da napise to sto misli.Licno ja sam o ovoj temi sve rekao.Nemam nameru nikoga da vredjam,samo sam napisao kako treba da se radi.Normalno je da svako tera po svome.Vlasnik stoke sam odredjuje sta ce da radi snjom,kako ce da je leci i koga ce da zove-njegov licni izbor!Uzvracam pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ševo

Odg: Jarenje koza ;) 26 feb 2012 21:20 #1789

  • sodabikarbona
  • sodabikarbona's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 19
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 0
Naravno druze slazem se sa tobom oko toga,svako ima svoje nacine kako radi.Osnove se znaju e sad kako ko uskladjuje finese to je licna stvar.Meni se ovo jako dobro pokazalo pa zato kazem,a i jeftino je sto naravno svima odgovara!U svakom slucaju da je neki ozbiljniji problem zvao bih veterinara naravno ali na nekim sajtovima sam citao da i kod jarenja koza treba zvati veterinara sto se ja neslazem.Svako ko drzi makar 2-3 koze i ko ima imalo iskustva zna kako treba i sta treba da uradi ako dodje do komplikacija a da nepricam ako sve ide kako treba.Ima 2 3 stvari na koje treba obratiti paznju i to je to odprilike!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jarenje koza ;) 12 mar 2012 17:18 #1863

  • marijan
  • marijan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
:ohmy: Dobro vecer ojarila mi se koza prvo joj je jare ojarila se sama lijepo u 11 sati. još nije stalo na noge svoje i jos nije pocelo da sisa hoceli ono ojacati i hoceli poceti sisati DOBRO BI MI DOSAO BILO KAKAV SAVJET HVALA UNAPRIJED
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jarenje koza ;) 12 mar 2012 18:40 #1864

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Pod hitno i sto brze je potrebno zadojiti ga, posto mi izgleda da vec niste.
Znaci, uzmete ga na ruke prinesete vimenu, i vidite da li ce prihvatiti sisu.
Ako nece, namuzete mu malo u usta da oseti mleko.
Ako opet ne prihvati da sisa, morate izmuzati majku i davati mu na flasicu, bukvalno na silu.
U protivnom cete ga izgubiti. Jako lako uginjavaju usled nedostatka tecnosti.
Obicno ako je slabo tako na pocetku, ako se sve ovo ispostuje i uradi, cim ojaca, hoce samo da sisa.
Sve ovo pod uslovom da nije bolesno, vec samo slabasno rodjeno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: marijan

Poslednje na forumu

  • No posts to display.

Oglasi za posao

veterina.info fan box