Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Kuja Nemačkog ovčara - kancer

Odg: Kuja Nemačkog ovčara - kancer 04 jun 2012 11:32 #2298

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Izneli smo u medjuvremenu puno podataka ja i koleginica, pa mozda i to unosi malo zabunu oko toga kako se to radi.
Koleginica daje bar 3-4 injekcije. Jednu za sedaciju( umirenje), jednu za opstu anesteziju i T61 (koji na kraju ubija) jednom u venu i jos jednom u srce.
To je poprilicno mucna i duga procedura, koja ima razuman tok i sled dogadjaja, ali cak i jedan korak viska( nema potrebe davati i u srce i u venu).
Ovo sto se desilo Vasem psu je procedura koja se najcesce kod nas i radi, pocev od azila i prihvatilista do ordinacija na zahtev vlasnika.
Ukratko, budite bezbrizni bar po tom pitanju. Zivotinja je otisla bezbolno, uz najmanje moguce mrcvarenje.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kuja Nemačkog ovčara - kancer 04 jun 2012 12:54 #2299

  • Astralus
  • Astralus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Nadam se da je tako. Ipak nije mi jasno zašto samo jedna injekcija?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kuja Nemačkog ovčara - kancer 04 jun 2012 13:53 #2300

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ja se usudjujem da Vam garantujem da patnje nije bilo.
Ova varijanta sa "postepenim" ubijanjem je preslikana varijanta izvrsavanja smrtne kazne nad ljudima. Naravno, nisu svi preparati isti koji se koriste tom prilikom.
Zasto jedna? Zato sto ona ubija. Zato sto je brze. Zato sto je jeftinije. Zato sto zivotinja kraci period trpi manipulaciju i maltretiranje.
Zato sto vlasnici cesto zele da prisustvuju, i zele da to bude sto brze. Zamislite da ste gledali pola sata kako Vam zivotinju neko ubija, malo po malo... Mislili bi ste da to traje ceo dan i sigurno Vam ne bi bilo lakse nego ovako.
Zato sto kad se koriste svi ovi preparati redom, dosta se cesto desi da zivotinja uginjava duze nego kad se koristi samo glavni preparat.
Ostane spontani refleks disanja i nekoordinisani rad srca( mada je zivotinja klinicki mrtva odmah).
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kuja Nemačkog ovčara - kancer 05 jun 2012 14:36 #2302

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Ne znam o kakvoj vi proceduri postepenog i mučnog ubijanja govorite,kolega(??!).Ovakav način eutanazije je propisan pravilnikom o dobrobiti životinja,a što se tiče višestrukog davanja injekcija,narkoza se daje intravenozno i u potrebama operativnih zahvata kad se postavlja iv kanila,jer životinja dobiva i narkozu i infuziju.Kroz istu tu kanilu se dalje nastavlja bilo kakvo lijekovito sredstvo namjenjeno za iv.pa tako i za eutanaziju,dakle to umiranje traje svega par sekundi a ne pola sata kako vi to opisujete.Apsolutno tvrdim da niti jedna životinja nije ugibala duže jer naravno vitalne funkcije se pokazuju na monitoru vitalnih funkcija.
Takav je kod nas način rada,naravno da je cijena prilagođena i zahvatu,ali samo zahvat kao takav dolazi u obzir.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kuja Nemačkog ovčara - kancer 05 jun 2012 16:00 #2303

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ovo sam rekao sa aspekta vlasnika zivotinja koje se eutanaziraju. Njima je svaki minut dug kao dan.
Sto se mene tice, ja proceduru znam vrlo dobro.
Ovde eutanazija macke na pr. kosta od nekih 8-10 E pa na vise, pa sad vidite i uporedite Vase cene.
Rekoh vec, nije uobicajeno da se trazi pisana saglasnost vlasnika, a u zakonu o dobrobiti zivotinja nije precizno definisana eutanazija (kako i cime...)

Zakon evo ga... www.adas.org.rs/dokumenti/zakoni/zakon-o...robiti-zivotinja.pdf
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kuja Nemačkog ovčara - kancer 05 jun 2012 20:06 #2305

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Hmmmm da , ja naravno govorih o zakonu odn pravilnicima u mojoj državi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

  • No posts to display.

Oglasi za posao

veterina.info fan box