Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ešerihija koli

Odg: Ešerihija koli 18 jul 2012 11:48 #2458

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Hvala na odgovoru.
Dakle, cini mi se da preparati o kojima pisete sluze za unutrasnju upotrebu i imaju sistemsko dejstvo. To zakljucujem na osnovu nacina davanja.P/O za pse i macke, sondiranjem za velike zivotinje, tipa konji i goveda.
Ako se ne varam, za bakterijsku infekciju oka, ja i vecina kolega bi se odlucili za topikalnu(lokalnu) terapiju, ukapavanjem ili mazanjem oka. Da li postoji nesto takvo i da li mislite i u tom smeru?
Psi, a posebno macke, imaju jako izrazenu negativnu reakciju u dodiru usne sluzokoze sa alkoholom, tako da to nikad nije pametno ni pokusavati.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 18 jul 2012 12:01 #2459

Hardvet wrote:
Mozete li reci na koji nacin je terapirana zivotinja, s obzirom da je takav problem jako redak u veterini, pa je s toga i terapija jako specificna i ogranicena, zbog nepostojanja adekvatnih preparata za upotrebu u veterinarskoj medicini.
Hvala!

Nisam siguran da sam potpuno razumio pitanje?? Da li pitate za urinarne infekcije ili za infekciju u oku?
Za urinarne infekcije imali smo nekoliko slucaja sa zivotinjama i terapija je zavisila od tezine zivotinje. Logicno da konj dobije mnogo vise nego macka ili manji pas.

Ako pitate za eserihiju u ocima, nismo nikad imali slucaj sa zivotinjama. Ja sam pomenuo mogucu soluciju koju smo uspjesno koristili na bebi od 3 mjeseca. Koristili smo filter vrecice zelenog caja. U jedan decilitar kljucale vode potope se dvije filter vrecice zelenog caja i ostavi se da se ohladi na temperaturu od 36 ili manje stepeni. Temperatura tekucine nema veze sa terapeutskim djelovanjem ali bitno je da nije vruca i da je prijatna na dodir koze. Dodamo u caj koncentrisan rastvor nasih biljnih kapi i budemo sigurni da i filter vrecice upiju soluciju. Filter vrecice drzati na ocima oko jedne minute i ponoviti proces 3 do 4 puta dnevno. Terapija moze trajati nekoliko dana dok se infekcija ne ocisti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 18 jul 2012 12:04 #2460

Hardvet wrote:
Hvala na odgovoru.
Dakle, cini mi se da preparati o kojima pisete sluze za unutrasnju upotrebu i imaju sistemsko dejstvo. To zakljucujem na osnovu nacina davanja.P/O za pse i macke, sondiranjem za velike zivotinje, tipa konji i goveda.
Ako se ne varam, za bakterijsku infekciju oka, ja i vecina kolega bi se odlucili za topikalnu(lokalnu) terapiju, ukapavanjem ili mazanjem oka. Da li postoji nesto takvo i da li mislite i u tom smeru?
Psi, a posebno macke, imaju jako izrazenu negativnu reakciju u dodiru usne sluzokoze sa alkoholom, tako da to nikad nije pametno ni pokusavati.

Mislim da sam dao objasnjenje na predhodno pitanje. Alkohol se ne koristi za infekciju na ocima niti je koristen za oralnu upotrebu kod pasa i macaka. Kod konja i goveda se koristio u originalnoj formi ali u vecim kolicinima nego za ljudsku upotrebu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 19 jul 2012 18:51 #2461

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ok, razumeli smo se. Hvala!
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box