Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ešerihija koli

Ešerihija koli 20 jun 2011 11:29 #1172

  • csillag
  • csillag's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 1
Dragi svi :)
Nas veterinar je nakon brisa ustanovio da kuja ima ešerihiju koli u ocima pa mene zanima od cega moze da se javi ta bakterija tu (u oku)? Unapred hvala.
P.S. eserihija.com/ na ovom sajtu sam sve procitala ali bih da procitam sto vise informacija, ako neko ima jos nesto da dopuni...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 20 jun 2011 12:05 #1173

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Mislim da E. coli nije uzrok problema sa očima, verovatno je u oči dospela iz spoljašnje sredine ili iz organizma (urinarni ili digestivni trakt). Bitno je i da li je taj soj E coli patoge, a ako jeste i ako je on problem leéenje može biti duže. Terapija se sprovodi na osnovu antibiograma ili antibioticima koji deluju na E.coli.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 21 jun 2011 08:11 #1176

  • csillag
  • csillag's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 1
Hvala na brzom odgovoru :) Na sta se odnosi patogeno? Mislim, kako se ispoljava. Da li E. coli moze biti nuspojava nekog drugog oboljenja?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 21 jun 2011 11:09 #1177

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
E. coli, svoju patogenost najčešće ispoljava usled raznih poremećaja u organizmu, usled poremećaja bakterijske flore u crevima, urinarnom traktu...usled pada imuniteta.. Takođe se nalazi u organizmu zdravih životinja, a svoju patogenost ispoljava usled predhodno nabrojanog.
Nisam nikada naisao u literaturi da E.coli pravi probleme sa očima, možda nisam u pravu. Najčešće izaziva infekcije digestivnog i urinarnog trakta, a takođe može dovesti do septikemije kada se nalazi po čitavom organizmu.
Takođe može biti pratilac nekih drugih oboljenja, da izazove sekundarnu infekciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 21 jun 2011 11:26 #1179

  • csillag
  • csillag's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 1
Jako lepo objasnjeno! Hvala na korisnim inf :) Nas veterinar je takodje spomenuo da nije naisao na ovakav slucaj (E coli u ocima) zato sam i ovde postavila pitanje. Jos samo jeno pitanje: npr. kojim oboljenjima moze biti pretilac?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 21 jun 2011 18:54 #1184

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Svaki pad imuniteta moze izazvati komplikaciju eserihijom, ali na drugim organima i sistemima organa.
Ovo za oci jeste po malo neuobicajeno. Antibiogram se mora uraditi, mada su skoro uvek osetljive na gentamicin.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box