Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ešerihija koli

Odg: Ešerihija koli 25 jun 2011 08:04 #1202

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Pozdrav svima,eto covijek se uci dok je ziv :))))
Poslednja izmena: 25 jun 2011 08:05 od Stevo-vet..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 17 jul 2012 22:43 #2451

andbun wrote:
Dragi svi :)
Nas veterinar je nakon brisa ustanovio da kuja ima ešerihiju koli u ocima pa mene zanima od cega moze da se javi ta bakterija tu (u oku)? Unapred hvala.
P.S. eserihija.com/ na ovom sajtu sam sve procitala ali bih da procitam sto vise informacija, ako neko ima jos nesto da dopuni...

Pozdrav svima. Ja sam vlasnik i autor tekstova na eserihija.com web stranici. Slucajno sam vidio ovaj forum dok sam gledao informacije na alexi ko sve daje link na moje web stranice.
Ja nisam veterinar niti sam znacajno upucen u zdravstvene probleme zivotinja, ali sam jako upucen u bakterijske infekcije. Ne vjerujem da je bakterijska infekcija u ocima zivotinje mnogo razlicita od bakterijske infekcije kod covjek. Znam da su nase E-Kapi koje su efikasne za ljude, eksperimentalno uspjesno koristene za rijesavanje urinarnih infekcija i kod konja, goveda, pasa i macaka.
Prije nekoliko mjeseci dobili smo za pacijenta bebu od 3 mjeseca koja je bolovala od MRSA bakterije u ocima. MRSA spada u takozvanu super-bakteriju i mnoga je teza za lijecenje od eserihije. E-Kapi se ne mogu koristiti za ovu vrstu infekcij, ali sastavili smo drugu terapiju koja je rijesila ovaj problem kod bebe, i siguran sam da isti metod moze biti koristen i na vasem ljubimcu.
Takodje u pregovoru smo sa "Dechra Veterinary Products" kompanijom koja zeli nasu tehnologiju da primjeni na seriji njihovih veterinarskih proizvoda.
Ako jos uvijek imate problem sa eserihijom u ocima vaseg ljubimca, javite mi se pa cu Vam poslati instrukcije.
Poslednja izmena: 17 jul 2012 22:48 od Vedran Hasanagic. Razlog: Korekcija gramatike
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 17 jul 2012 22:58 #2453

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ako zaista imate efikasan lek za ljude, velika je verovatnoca da ce taj lek pomoci u infekciji izazvanoj istim uzrocnikom i kod zivotinja.
Samo me zanima, jer nemam vremena da detaljno citam Vas sajt, jesu li lekovi koje spominjete na bazi prirodnih sastojaka ili su domen sintetisanih komponenti?
Hvala!
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 18 jul 2012 05:43 #2454

  • csillag
  • csillag's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 1
Hvala na odgovoru. Ovaj post sam poslala pre godinu dana i resili smo probelem u medjuvremenu, ali i dalje zelimo ucimo sto vis o eserihiji. Svakako zelim da budem u kontaktu sa osobom koja ima strucno znanje i iskustvo u vezi ove bakterije i njenog lecenja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 18 jul 2012 11:07 #2456

Hardvet wrote:
Ako zaista imate efikasan lek za ljude, velika je verovatnoca da ce taj lek pomoci u infekciji izazvanoj istim uzrocnikom i kod zivotinja.
Samo me zanima, jer nemam vremena da detaljno citam Vas sajt, jesu li lekovi koje spominjete na bazi prirodnih sastojaka ili su domen sintetisanih komponenti?
Hvala!

E-kapi su sastavljene od biljnih ekstrakata rastvorenih u alkoholu http://ekapi.org/. Zbog prejakog mirisa i ukusa te potrebne kolicine, u takvoj formi nismo uspijevali da damo kapi psima i mackama, pa smo kreirali koncentrovanu soluciju bez alkohola. Tako pripremjene kapi nakapli bi smo neposredno pred upotrebu u zelatinoznu kapsulu i tu kapsulu ubacili u proizvod koji se zove "Pill Pocket" (Djep za pilulu). Pill Pocket je neka poslastica za kucne ljubimce i formirana je tako da se u nju moze ubaciti pilula tako da zivotinje progutaju bez problema.
Ja nisam bio prisutan kad su se kapi primjenjivale na konjima i govedima, ali receno mi je da je davano kroz neku tubu/cijev u originalnoj formi sa alkoholom.
Poslednja izmena: 18 jul 2012 11:08 od Vedran Hasanagic.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ešerihija koli 18 jul 2012 11:40 #2457

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Mozete li reci na koji nacin je terapirana zivotinja, s obzirom da je takav problem jako redak u veterini, pa je s toga i terapija jako specificna i ogranicena, zbog nepostojanja adekvatnih preparata za upotrebu u veterinarskoj medicini.
Hvala!
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box