Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Demencija izazvana konzumiranjem govedjeg mesa!!!

Demencija izazvana konzumiranjem govedjeg mesa!!! 12 sep 2015 06:36 #5924

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Sada tek dokazuju da su Alchajmerova i Krojcfeld-Jakobova bolest izazvana konzumiranjem govedjeg mesa u stvari isto!!!
Znala sam da postoji ta veza vec godinama i decenijama. Znala sam da ce kad-tad dokazati tu vezu!

Prione, uzrocnike takozvane "bolesti ludih krava" ili strucnije ili BSE (bovina spongiformna encefalopatija), skoro je nemoguce unistiti sterilizacijom visokim temperaturama. Jos uvek nije poznato kako ti molekuli proteina funkcionisu, a nemaju DNK i prostije su gradje nego virusi. Ipak, oni "zarazavaju" mozak i uzrok su izumiranja nervnih celija, pa mozak lici na sundjer (sa praznim mestima gde su nekada bile nervne celije). Ti isti prioni kod ljudi izazivaju Krojcfeld-Jakobovu bolest, koja ima iste ili slicne simptome kao Alchajmerova bolest i svi ostali oblici demencije.
Medjutim, problem je u tome sto je inkubacija za Krojcfeld-Jakobovu bolest veoma duga, pa i do (ili preko, nije jos poznato) 25 godina. To znaci da neko ko je kao dete jeo govedinu, moze razviti simptome demencije u ranim cetrdesetim i pedesetim godinama, pa i ranije, a "klasicne" demecije se javljaju kod znatno starijih ljudi. Demencija potpuno unistava sve psihicke i fizicke funkcije i obolele cini nesposobnima za normalan zivot (na kraju gube sposobnost govora, samostalne ishrane, vrsenja fizioloskih funkcija, kretanja i svega ostalog).
Sigurna sam da ce jednoga dana dokazati da vecina pacijenata obolelih od sve cescih slucajeva demencije u stvari ima Krojcfeld-Jakobovu bolest dobijenu preko konzumiranja govedjeg mesa! Jos nije dokazano da se prioni ne prenose kravljim mlekom.

www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/589614/...st-je-ipak-prenosiva

****************

Gornji komentar sam napisala za one koji ne znaju za prione. Sigurna sam da vi ovde znate za te detalje.
Poslednja izmena: 12 sep 2015 06:38 od Kathy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box