Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: STOP DIVLjACIMA !!!

STOP DIVLjACIMA !!! 03 mar 2011 13:39 #653

  • pavle ekv
  • pavle ekv's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Molim vas! Ovo je i pitanje i apel! Kada će više da se stane na put tehničarima koji imaju sopstvenu ambulantu i konstruišu cene po sopstvenom nahođenju? Kada će da se stane na put ilegalnoj trgovini lekovima? Kada će da se stane na put studentima veterine u pokušaju, koji na crno i po duplo jeftinijim cenama rade? Kada će da se stane na put nesavesnim inspektorima koji ne rade posao za koji su plaćeni? Kada rešimo ova pitanja, shvatićemo da i nema baš toliko malo stoke, nego se ovo malo valjanih propisa ne poštuje! Doktori, ako se mi ne izborimo za svoja prava-KO ĆE? :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: STOP DIVLjACIMA !!! 03 mar 2011 13:47 #654

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Već nekoliko puta raspravljamo na ovu temu, ali ništa se i dalje neće preduzeti. U našoj državi se ne sprovode mnogi zakoni iz drugih oblasti, zašto bi se onda sprovodili i u veterini. Kada država odluči da sprovodi zakone onda možda možemo da očekujemo neke promene u veterini. Trebaće niz godina da počne da se radi kako treba. Komora bi takođe trebala da štiti interese jer je zato plaćamo. Da hoće do sada su mogli da naprave neki plan kako da spreče rad na crno.
Pogledaj ranije diskusije

veterina.info/index.php?option=com_kunen...view&catid=20&id=221
Poslednja izmena: 03 mar 2011 13:50 od labovet81.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: STOP DIVLjACIMA !!! 15 mar 2011 21:33 #771

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Stvar sa lekovima nije tako jednostavna. Dobro znate da je dobar deo lekova jedino i moguce naci ilegalnim kanalima, preko ljudi koji se time bave. Malo-malo nesto nestane sa trzista. Banalan je primer da nekome jednostavno istekne licenca za uvoz odredjenog medikamenta i tu je kraj. Ako ne zanovi licencu, ostajemo bez tog preparata.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: STOP DIVLjACIMA !!! 09 avg 2012 14:14 #2553

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Evo i nekih mojih razmišljanja na temu:
I ja imam, na terenu na kom radim nekolicinu "ilegalaca". Problem, sa svoje strane pokušavam da rešim tako što sam - uporan u nastojanjima da sugerišem vlasnicima životinja i argumentovano prikažem koje su prednosti saradnje sa legalnim veterinarom , u odnosu na osobe koje se najčešće samo predstavljaju kao veterinari.
Prva i osnovna osobina ovakvog nerada je taktika "ubodi i beži". Takve osobe nemaju ambulantu. Rade sa tajne adrese i nemoguće ih je naći. Ne naplaćuju rad - dijagnozu već samo - ubod, bez ikakve odgovornosti. Lekovi su im, najčešće lošeg kvaliteta. Imaju manji procenat izlečenja u odnosu na uginuća.
Vlasnik mora da zna šta je platio! Najčešće stavke u izradi računa su: Usluga izlaska na teren, gorivo , klinički pregled i terapija. Neko , da bi dampingovao, a ostao u poslu nemože da "časti" vlasnika bilo koju od navedenih stavki. Najčešće neku izostavi i onda - nema uspešnog lečenja.
Ljudima treba pričati i stalno, iznova pričati. Kad pomisliš da su te sve razumeli - objsni im ponovo, za svaki slučaj. Jedino tako će uvideti prednost između legalno, sertifikovanog veterinara koji odgovorno vrši svoj posao i "ilegalca" koji za svoj rad nikome ne polaže račune. Obzirom da su druga sredstva u rukama drugih službi nebih ih komentarisao. Jedino mi je krivo što koncept Vet. komore nije zaživeo u onoj meri u kojoj smo svi očekivali. No , komora - to smo svi mi. Možda teba da radimo više na tome?
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: STOP DIVLjACIMA !!! 09 avg 2012 17:15 #2554

  • lane
  • lane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 60
  • Primljeno zahvalnica: 10
  • Karma: 3
Da samo što ja nisam pisao o ilegalcima koji rade iz neke rupe nego o tome da se medijski (čak i na našem portalu) promoviše nešto što će biti subjekt veterinarske delatnosti a uopšte nema zaposlenih veterinara, a uz to već sada i obavljaju veterinarsku delatnost.

I pitam se kad je već rečeno da nema cenzure ko i zašto mi briše postove?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: STOP DIVLjACIMA !!! 09 avg 2012 18:21 #2555

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
lane wrote:

I pitam se kad je već rečeno da nema cenzure ko i zašto mi briše postove?

Imao sam problem sa bazom i obrisano mi je sve sto je postavljeno 5. i 6. avgusta, oglasi, novi korisnici, tekstovi pa i postovi na forumu. Molim Vas da ponovo postavite Vas post.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box