Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 23 okt 2012 23:28 #2920

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Pozdravljam kolege i evo ja da kazem rec dve na ovu temu. Koliko sam mogao da zakljucim ovde su pisale mahom kolege koje su savesne,vole svoj posao i manje vise imam slicne poglede na nas "problem" .
Cenite prvo sebe da bi vas klijenti cenili, svoj rad naplacujte jer ste tesko stekli diplome.
Svi ste culi za slucajeve sterilizacija na ves masinama,daskama za peglanje i sl , skoro sam cuo a verovatno i vi za kolegu koji preko popusta ili sl sajta nudi popuste na sterilizacije i kastracije, sterilizacija kuje 4000rsd (majstor za klime radi servis za 3800rsd) , to nije i ne moze da bude moj kolega.
Zasto pristajete da terapirate problem 3 dana ? zato sto to vlasnik ocekuje? totalno pogresno. Ja svog klijenta upoznam sa zdravstvenim problemom njegovog ljubimca,predočim kakvu terapiju ili hiruršku proceduru zahteva rešenje tog problema,koliko dana terapiranja i ja u svojoj praksi ne znam za lecenje od 3 ,dana,antibiotska terapija minimum 5 dana a najcesce 7 , a na klijentu je da prekine ranije ako zeli, i jedino sto moze da dobije kao pomoc od strane moje ambulante je placanje na rate cekovima.Klijent treba da promeni svoja merila vrednosti,on treba da se zrtvuje za svog ljubimca a ne ja.
Nisu nama problem tehnicari, sta nama tehnicar moze da uzme od posla? koje to klijente? kad bolje pogledate takvi klijenti vam ni ne trebaju. Ja ljude koji zdravlje svog prijatelja stavljaju u ruke nekog nestrucnog ne zelim u svojoj ambulanti , zivotinje izuzetno volim i kad vidim da neko njihov zivot, zivot prijatelja koji im veruje dovodi u opasnost ja jednostavno "poludim " i nemam pardona prema takvima.
Poenta je imajte svoj integritet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 24 okt 2012 13:03 #2930

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Apsolutna podrska ovom stavu.
Jedino je problem naplatiti 7 terapija, pogotovo ako je svaka sa dolaskom na kucnu adresu.
Neka bude i po 1.000 dinara( sto je naravno skoro nemoguce, ili moguce cisto zarad rada iz hobija), to ispadne 7.000.Po nekoj komercijalnoj ceni, to ispadne pola prosecne plate u Srbiji...
Ali, ovo je za zatvoreni deo foruma, koji ce, nadam se, uskoro proraditi...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 24 okt 2012 14:07 #2954

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Slazem se,plate su male. I vase su plate male, a vrlo dobro znate koliko nas kosta da nam radi ambulanta,da se edukujemo,da unapredjujemo i servisiramo opremu..da budemo dostupni 24h..
A sto se tice tih koji hoce da im se dolazi na kucnu adresu , oni hoce luksuz , nece da prljaju auto, da gube vreme e pa to kosta. Ja licno ne idem po terenu,a kad neko insistira onda mora da plati tih '7000rsd' da me nikad vise ne bi zvao . Svako izgubi bar sat vremena,kazem bas sat da ode na teren,molim lepo. Starijim ljudima cesto idem i ne naplacujem dolazak ali komsijama koji su dve ulice od mene uredno kazem da je dolazak 1000 din a kako im nije drago ja im kazem da su i oni od mene dve ulice kao i ja od njih.
Cekovi kolege,cekovi..a oni neka razmisljaju o prioritetima. Mesec dana bez cigareta, dve nedelje bez auta,ceo mesec bez odlaska u restoran,manje price preko mobilnog i moguce je ustedeti za prijatelja. Ali vecini je lakse da veterinar stedi umesto njih. :angry:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 25 okt 2012 10:45 #2959

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Sasvim ispravno , uz konstatciju da 4. 5. i 6. dana terapija kod lakših infektivnih oboljenja mogu biti i veterinarski lekovi za PO upotrebu. Na taj način imamo, čini mi se , win-win situaciju.
Vezano za "izlazak na teren" , nije zgoreg podsetiti, na fin i kulturan način, klijenta koja je cena delova za auto, goriva i automehaničarskih usluga. To su sve činioci koji ulaze u cenu koštanja "izlaska na teren".
I, na kraju, podsetio bih na slučaj jednog kolege iz zapadne Srbije koji klijentima nije naplaćivao famozni "izlazak" ,u vreme nestašice goriva, ali je svaki klijent znao da treba, uz novac koliko košta intervencija da mu spremi 5l nafte ;)
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 25 okt 2012 12:51 #2960

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Ja u svakom slucaju ne vidim razlog da veterinar izlazi na teren, u urbanim uslovima.A ako klijent insistira tek onda ne vidim razlog da bilo kome objasnjavam cenu izlaska.
A sto se tice win-win situacija, problem je sto to vecini kolega predje u praksu pa sve lece tri dana, lece upale uha tri dana, ja sam imao pacijenta kome je kolega tri dana lecio apsces prostate.E onda dodjete sami u situaciju da klijenti budu ubedjeni da se psi lece max tri dana.
Ne vidim u cemu je problem da se klijentu kaze koliko treba da traje terapija a ukoliko on odustane pre vremena onda nemate kasnije nema prostora za njegov prigovor.
Oni smatraju da lecenja psa treba da bude jeftino a vi im u toj zabludi pomazete ukoliko izlazite u susret njihovim nerealnim ocekivanjima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 25 okt 2012 14:41 #2963

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ti vlasnici za tri dana su jos i "razumni" :)
Sta reci za vlasnike koji misle da je jedna terapija vise nego dovoljna??? Eventualno da oni sami daju nesto jos jednom ili dva puta??? Ima ih, bar da Vama, kolegama, ne objasnjavam kad se srecete sa istim "slucajevima".
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

  • No posts to display.

Oglasi za posao

veterina.info fan box