Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: NACRT PROGRAMA MERA ZA 2013

NACRT PROGRAMA MERA ZA 2013 23 mar 2013 18:29 #4327

  • demivet
  • demivet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Ocigledno je da je napisan Program mera za 2013 kada je vec Grgo dao predloge i komentarena nacrt Pravilnika. Na sve sto mu neodgovara u Programu on pise prigovore,taj covek nije predstavnik veterinara , on i lobisti veterinarskih stanica unistavaju struku. Podelili su sluzbu na stanice i ambulante i koriste nedorecenost Zakona pa u Program mera jos nisu stavili V.O. krava , telenje, prolapsuse uteri , kastracije i ovariektomije. Mi iz ambulanti smo strojaci a oni elita veterine koja zaradjuje novac kancelarijski preko ovog Programa. Meni je skoro veterinarska inspekcija okrug Pirot zabranila Resenjem da nesmem da pregledam mleko CMT testom i pregled upisem u mlecnu kartu.Kaze da nesmem da pregledam mleko zdravih krava , koji li sam fakultet ja zavrsio ,imam 22 godine staza moram da cekam da mi tehnicar iz stanice postavi dijagnozu a onda da me vlasnik krave pozove da je lecim. Boze dali sam poludeo?Nema odgovora na moju zalbu vec 15 dana, izgleda da Marinkovic daje sugestije inspektorima. Inspektor iz Dimitrovgrada trazio od kolege da vidi kolika je karenca za Nobivac Rabies, mozda planira da cemo da jedemo pse i macke? OVO JE CIRKUS OD STRUKE NASTAO SA MICOVICEM KOJI JE KAO BORAC ZA PRAVA VETERINARA IZ AMBULANTI,/ DOK JE IMAO AMBULANTU/, POSTAO NJIHOV NAJVECI NEPRIJATELJ. KADA CE BITI OBJAVLJEN NACRT NA SAJTU kOMORE?
Poslednja izmena: 23 mar 2013 22:20 od Hardvet. Razlog: Premestena...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NACRT PROGRAMA MERA ZZZ ZA 2013 23 mar 2013 19:39 #4329

  • perovet
  • perovet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Kolega u svemu se slazem sa tobom. Za neke je dovoljno da dobiju program mera i oni su obezbedjeni.
Šteta je što sve ovo neće doći ušiju gospode iz ministarstva kao ni sve druge zamerke nas veterinara. Al dobro je da se bar negde možemo javno oglasiti.
Stvarno je veterina pala na niske grane. Da li postoji izlaz iz ove situacije?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NACRT PROGRAMA MERA ZA 2013 02 maj 2013 09:26 #4424

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Ko ne može sam , mora da se udružuje ili ga veliki jedu. Stav državnih organa, koliko sam razumeo, je da je svaka firma sa manje od tri zaposlena "nevidljiva" sistemu. Mnogo će još proći dok ne dođemo u situaciju da odgovor na bilo koji dopis od države dobijemo za manje od 30 dana.

Kolega, ne poznajem Vas niti Vašu konkurenciju. siguran sam da ste, delom priče u pravu, ali podsetio bih vas sledeće:
Ima mnogo servisa za popravku automobila, ali je svega nekoliko ovlašćenih čiji pečat i potpis poštuje proizvođač za produženje garancije. Što znači da su ti servisi ispunili neke standarde (oprema i ljudstvo).
Nije normalno ni da neko pozajmi od babe 5000 eura i da registruje stanicu, a u njoj zaposli majku i ženu i hoće da radi program mera?! Imamo i takve slučajeve u Srbiji i zbog takvih trpi struka!
I na kraju , Uprava za veterinu , trenutno, nema direktora, već je do izbora istog na njegovom mestu koordinator poslova. Mislim da je prioritet da se izabere novi direktor uprave za veterinu, pa tek onda , možda, da pričamo o programu mera za 2013., ako dotle ne bude sve gotovo.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NACRT PROGRAMA MERA ZA 2013 03 maj 2013 20:19 #4431

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Odnosno, ako vec ne nastupi 2014-a ...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box