Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Svašta nešto

Svašta nešto 22 sep 2013 23:35 #4656

  • bambix23
  • bambix23's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 19
  • Karma: 0
Da li je loj i salo isto? Da li čovek koristi loj svake domaće životinje? Da li se loj koristi u još neke svrhe osim u ishrani, npr, u lečenju? Negde sam pročitala da je guščja mast lekovita. Da li je to istina. Imaju li proizvodi dobijeni od životinja neka lekovita svojstva? Čitala sam da je takvo magareće mleko i guščja mast. Da li se od loja pravi sapun? Da li u tu svrhu služi bilo koji loj ili loj samo nekih životinja?

Da li je pastuv reč koja obeležava svakog mužjaka ili samo one za priplod?
Kako glasi muški, ženski i srednji rod imenice pas? Ako je mladunče štene, ženka kučka, kako nazivamo mužjaka?
Ako se govori o svinjama, može li se reći da je svaka ženka krmača a svaki mužjak vepar ili i tu postoje neka odstupanja?

Hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Svašta nešto 23 sep 2013 20:58 #4661

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Prema Pravilniku o kvalitetu mesa stoke za klanje, peradi i divljači, salo predstavljaju naslage masnog tkiva u trbušnoj šupljini svinja, a loj masno tkivo goveda, bivola, ovaca, koza i kopitara.

Na internetu se mogu naći podaci koji ukazuju da se korišćenjem guščije masti veoma uspešno leče mnoga respiratorna oboljenja, naročito bronhitis.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Svašta nešto 26 sep 2013 00:23 #4664

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Jedno od ovih pitanja je i mene dugo zanimalo, pa sam se bio upustio u istrazivanje...
Lekovita svojstva upravo guscjeg loja i magareceg mleka.
Ne postoji zvanicna medicinska potvrda lekovitih svojstava tih proizvoda( namirnica), s toga nisu zvanicno odobreni ni kao pomocna lekovita sredstva nigde u Evropi. U drugim delovima sveta... ne znam.
Magarece mleko i guscija mast ne sadrze nikakve posebne materije, koje ne sadrze mleka i masti poreklom od drugih zivotinja.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Svašta nešto 18 nov 2013 12:29 #4826

  • vukmarija
  • vukmarija's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
KOJOJ ZIVOTINJI PRIPADAJU OVI ZUBI? PRONADJENI SU U SUMI U ISTOCNOJ SRBIJI U OKOLINI BORA!
UNAPRED ZAHVALNA
MARIJA

2013-11-0612.51.01.jpg


2013-11-0612.51.14.jpg
Poslednja izmena: 18 nov 2013 12:30 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Svašta nešto 18 nov 2013 16:22 #4827

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
koliko mogu da vidim, radi se o dijelu vilice sa pretkutnjacima i kutnjacima najvjerovatnije konja...

sa slike nije moguce procijeniti velicinu, sto bi svakako doprinijelo preciznijem odredjivanju vrste kojoj zubi pripadaju
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Svašta nešto 29 mar 2014 21:38 #5173

  • RankoN
  • RankoN's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Пишем матуркси рад на тему Заразне болести риба, па ако има ко да ми препоручи коју књигу или било какав извор
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box