Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ovcar pocetnik

Ovcar pocetnik 22 avg 2015 11:06 #5908

  • Sabatini
  • Sabatini's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Postovani

Voljan sam se baviti ovcarstvom mada nemam apsolutno nikakvo predznanje. Ocekujem dobronamerne savete i sugestije.
Za pocetak cu Vam izloziti svoje planove.
Naumio sam kupiti seosko domacinstvo (u toku) u okolini Sjenice. Zatim investirati u ovcarnik(dajte savet). Domacinstvo osim kuce sadrzi 11HA pasnjaka i livada. Mislim da tu ima dovoljno prostora za ozbiljan nastup. Plan mi je da osim ljudi iz prakse kontaktiram i ljude od struke tj. strucnjaka za ovcarstvo. Registovao bih domacinstvo,gajio iskljucivo umaticene ovce. Cilj mi je iskljucivo mesna ovca i sto veca reprodukcija. Znaci mleko i vuna mi nisu interes. Koju rasu mi predlazete, koju literaturu mi predlazete, kako doci do umaticenih ovaca, kako i kome se obratiti za podsticajna sredstva od drzave. Ima li nekih fondova za razvoj stocarstva. Poceo bih sa 100 komada, koliko je potrebno ovnova za tu kolicinu. Sta je potrebno za ishranu zimi, a sta leti? Sta su dobre strane a sta lose u ovcarstvu, na sta treba obratiti narocitu paznju. Recite nesto o potrebi veterinara, da li vredi osigurati stado. Koliko ograditi prostor za ispasu. Koliko ovaca moze jedan cobanin drzati pod kontrolom. Sta mi je sve potrebno za pocetak, osim dobre volje naravno, mislim na mehanizaciju , magacin za seno itd. Koliki bi trebao biti ovcarnik za 100 ovaca, mislim na dimenzije. Pisite ukoliko zelite pomoci. Pozdrav, ovcar pocetnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box