Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Tri jagnjenja za dve godine

Tri jagnjenja za dve godine 19 mar 2012 11:15 #1910

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Poštovani, vezano za ovu temu ću Vam opisati svoje iskustvo.
U oktobru 2010 sam kupio 30 ovaca sve su bile ojagnjene koristile su ispasu do snega i normalno sam im davao dva puta dnevno samo stočno brašno. Dalje 80% njih se mrkalo i ojagnjilo ponovo u aprilu i maju i to sa velikim procentom bližnjenja oko 60% čak je jednja imala trojke koje sam uspešno odgajio te sam žensku trojanku ostavio za priplod.U novembru sam kupio ojagnjenih 8 kom i na isti način su mi se mrkale i računam 80% njih su ostale sjagnjene čak su dve odlučile jagnjad /zasušile/.Moj zaključak je da kodmene lično one koje se ojagnje pre 1 decembra se obavezno mrču u roku od mesec dana od jagnjenja i ostaju obavezno sjagnjene u više od 80% slučajeva dok one koje se jagnje od decembra pa ovamo nemam slučaja da se mrkala i ostala sjagnjena.Moj jednini zaključak je da tu utiču dva faktora prvi da još u tom periodu koriste ispašu zelenu masu mada u tom periodu dosta oskudnu i drugi je razlog jesen kao prirodni period mrkanja ovaca. Voleo bih mišljenje od strane članova ovog foruma i kao i mnogo puta pre sam veoma zahvalan vezano za ovo moje izlaganje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box