Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: estrus i oplodnja junic

estrus i oplodnja junic 06 maj 2015 22:12 #5800

  • sedin
  • sedin's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
postovani moj problem je junica koja je vodila i pregledana nakon tri mjesece i jalova, je zaim u toj nedjelji je ponovo trazila i oplodena da bih nakon tri dana poslije te oplodnje ponovo trazila i naravno opet nije steona, tako da je prije dva dana opet 3 put vodila i oplodena je prekljuce u vece i juce u jutro sada u predvecerije pustila sluzu krvava,dali je to normalno. sta mi je sljedece da ucinim to mije junica koju stvarno volim i jako je lijepa dobre grade 17 mjeseci starosti ako mi moze neko dati savjet hvala u naprijed
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

estrus i oplodnja junic 07 maj 2015 02:05 #5802

  • Stojke
  • Stojke's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 26
  • Primljeno zahvalnica: 8
  • Karma: 8
prvo valja reci da krave bi po pravilu trebalo da traze u proseku jednom u 21 dan(3 nedelje,mogu koji dan brze,ili kasnije ali u pravilnim vremensim intervalima...)a ako nije tako,problem postoji i valja napomenuti veterinaru..
oplodjena je 2 puta,kazete... ujutru i uvece... Za krvavu sluz se ne morate brinuti,veterinar je nije povredio vec je to normalno i pozitivno... Ostalo,mozda i najvazniju stvar-da li ce ostati steona ne znamo,to najbolje zna veterinar koji je pregledao i ocenio stanje jajnika i materice..

najcesci uzrocnik steriliteta na ovom prostoru je slaba ishrana,ili pak ishrana budjavom i pokvarenom hranom(prosla godina je bila veoma kisna,i deteline su uglavnom skladistene sa visim procentom vlage pa npr kada dajete kravama detelinu vidite belu prasinu... ili pak lose spremljena i plesniva silaza..) ishrana takvom hranom remeti funckionisanje organizma, sto se manifestuje otezanom oplodnjom.. barem trenutna zamena hrane u trajanju od par nedelja bi poboljsala sanse za sledece ako ovo ne uspe.. Takodje kupite ako ne koristite premix u ishrani(vitaminsko mineralna smesa),kao i davanje soli..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

estrus i oplodnja junic 07 maj 2015 11:56 #5803

  • radjevac
  • radjevac's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 2
Osemenite je 18-ti dan od dana krvarenja bez obzira na to da li ce tada pokazivati vidljive znake estrusa!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

estrus i oplodnja junic 07 maj 2015 16:20 #5804

  • sedin
  • sedin's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
hvala vam trudim se oki ishrane da bude kvalitetna i dobra a isto tako i redovita znaci neovisno sdada sto je oplodena i bacila krav od dana kada je krv bacila treba je oploditi 18ti dan
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

estrus i oplodnja junic 13 maj 2015 18:37 #5809

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
uz dužno poštovanje, fiksno osemenjavanje oduvek ima diskutabilan uspeh.
ja četrnaestog dana od prethodnog estrusa, ili dvanaestog od krvarenja, uradim rektalni, potvrdim CL, sačekam F1 i dam prostaglandin. posle toga, nakon 72 sata, tražim DeGrafa. kad sam siguran da će On da dođe, dam GnRH, osemenim za šest sati. nakon 24h potražim fossa ov. i kažem gazdi: e, sad če bude rabota :)
dragi vlasniče, jedini koji može da učini da Vaša junica ostane steona je Vaš veterinar...zato...pozovite ga. i tražite od njega da svoj posao uradi najbolje što zna!
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box