Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Jedna sisa u vimenu nema mleka

Jedna sisa u vimenu nema mleka 18 avg 2013 23:27 #4583

  • Anika
  • Anika's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Postovani, prvotelkinja nakon teljenja normalno davala mleko 9 litara po muzi, nakon mesec dana zaradila je upalu pluca. Posle zavrsene terapije jedna sisa u vimenu smanjuje kolicinu mleka da bi posle izvesnog vremena ostala bez mleka na toj sisi i pocela da se smanjuje. Kolicina mleka po muzi je ostala ista od 9 litara po muzi? Sta mogu da ucinim da vratim sisu u prvobitno stanje i sta bi to moglo biti? Unapred zahvalna!
Poslednja izmena: 18 avg 2013 23:43 od Hardvet. Razlog: premestena...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jedna sisa u vimenu nema mleka 26 sep 2013 13:39 #4667

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Evo kod mene problema od letos neke injekcije su mi davali veterinari i to trajalo mesec dana postepeno se smanjivalo da bi se pojavilo isto na drugoj strani e sad se polako smanjuje i na drugu stranu.Molio bih vas da mi odgovorite o čemu se ovde radi jer veterinari u tutinu kažu da se to vrlo teško leči da je to poremećaj lučenja pojma nemam.
2013-09-1107.26.00.jpg

Ovo je na desnoj strani vimena na levoj strani se već povukla upala.
Poslednja izmena: 26 sep 2013 13:46 od Medzid.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jedna sisa u vimenu nema mleka 26 sep 2013 16:44 #4670

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Anika wrote:
Postovani, prvotelkinja nakon teljenja normalno davala mleko 9 litara po muzi, nakon mesec dana zaradila je upalu pluca. Posle zavrsene terapije jedna sisa u vimenu smanjuje kolicinu mleka da bi posle izvesnog vremena ostala bez mleka na toj sisi i pocela da se smanjuje. Kolicina mleka po muzi je ostala ista od 9 litara po muzi? Sta mogu da ucinim da vratim sisu u prvobitno stanje i sta bi to moglo biti? Unapred zahvalna!

Najveroovatnije da ne možete da uradite ništa kako bi je povratili.
Da li je mleko iz te četvrti bilo promenjeno tj da li je imala upalu vimena jer mi je čudno da odjednom ostane bez mleka bez nekih kliničkih simptoma.
Obratite pažnju da kravu zasušite na vreme kako bi se mlečna žlezda spremila za narednu laktaciju. U narednoj laktaciji bi trebalo da i ta problematična četvrt bude u funkciji ali otom potom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jedna sisa u vimenu nema mleka 26 sep 2013 16:48 #4671

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Medzid wrote:
Evo kod mene problema od letos neke injekcije su mi davali veterinari i to trajalo mesec dana postepeno se smanjivalo da bi se pojavilo isto na drugoj strani e sad se polako smanjuje i na drugu stranu.Molio bih vas da mi odgovorite o čemu se ovde radi jer veterinari u tutinu kažu da se to vrlo teško leči da je to poremećaj lučenja pojma nemam.
2013-09-1107.26.00.jpg

Ovo je na desnoj strani vimena na levoj strani se već povukla upala.

Niste najbolje objasnili šta je to "TO"
Na slici se ne vidi najjasnije, ali predpostavljam da je reč o otečenoj zadnjoj desnoj četvrti.
Morate biti odredjeniji kada objašnjavate.
Neke injekcije nam ne znači mnogo.Da li je tvrdo, da li je mleko bilo promenjeno...
Više konkretnijih detalja...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jedna sisa u vimenu nema mleka 27 sep 2013 12:52 #4678

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Poštovani, pod ‚‚TO‚‚ mislim na tu upalu na vimenu.
Otečena je i zadnja i prednja četvrt vimena višim delom je na prednjoj četvrtini.
Tvrdo je kao vime za jednu nijansu tvrdje od vimena. Pooz.
Što se tiče mleka od telenja krave 20.06.2013. mleko je bilo sa malom dozom kiselosti, radnik mlekare koja otkupljuje mleko je to konstatovao da nije ispravno za otkup zbog kiselosti koja je kako kaže minimalna i ja sam joj dao dvoje teladi da sisaju tako da sam jedno pre 20 dana prodo a drugo još sisa. ovo sam slikao kad je upala bila maksimalna sad je to smanjeno za dve trećine istim tempom kao na što je bilo na levoj strani vimena na kojoj se ta upala povukla 100%.
Mislim da to kod nje traje dva meseca od početka upale na levoj strani i sad na desnoj. i svake sedmice sam joj davao po 10 kubika te inekcije. kažu veterinari da se to dešava kod stariji krava i da to ne može da se izleči samo da se zaleči.
Poslednja izmena: 27 sep 2013 13:05 od Medzid.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jedna sisa u vimenu nema mleka 27 sep 2013 14:35 #4679

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Aha, i predpostavio sam da je reč o upali vimena, tako da ste sami odgovorili na Vaše pitanje o čemu se zapravo tu radi. Ja bih još i dodao da je moguće da niste sproveli sve mere da ne dodje do te upale, a kad je došlo do upale moguće da lečenje nije bilo adekvatno. Kažem samo da je moguće što ne mora da znači.
Teško je pomoći ovako, kad Vi ni ne znate koji ste lek koristili.
Da li je mleko bilo promenjeno kada su vam rekli da ne žele da ga prime. da li ste odmah pozvali veterinara da uradi CMT ukoliko nije bilo nekih promena mleka "na oko"
Pravovremeno lečenje je najbitinije za uspeh terapije.
Vlasnici životinja ne trebaju da se ustručavaju da pozovu veterinara jer misle da će uštedeti a na kraju ovde možete izgubiti celu laktaciju u tim četvrtima.
Bitno je da znate osnove muže. Higijena je na prvom mestu ali i način muže. Bitno je da se izmuže svo mleko iz vimena kako ne bi došlo do upale. Vi ne možete biti sigurni da li su telad posisala sve.
Moje mišljenje je da ste vi najodgovorniji za ovo stanje.
Morate se što više edukovati a mi smo tu da vam pomognemo.
I na kraju - uvek pozovite veterinara kad imate problem, isplati se
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box