Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Lečenje pneumonija

Odg: Lečenje pneumonija 12 feb 2011 13:05 #417

  • Gildor
  • Gildor's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
To što se javlja tri godine je problem vlasnika, jer ne žele vakcinaciju životinja iz ne znam ni sam kojih razloga, a meni je sasvim svejedno.
Na koji se preparat odnose ovi podaci?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 12 feb 2011 13:13 #418

  • Spensi
  • Spensi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Karma: 1
Problem je svakako vlasnika. Nisam ni mislio da je tvoj problem. Tvoje je da ga uputis sta triba radit, a ako on nece, tebi bolje :)
Podaci se odnose na Baytril.
Pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 12 feb 2011 13:25 #419

  • Gildor
  • Gildor's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Kod nas ga na tržištu, koliko ja znam, nema, a svi ostali su do 21 dan za meso, 7-8 muža za mleko
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 12 feb 2011 13:58 #420

  • Spensi
  • Spensi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Karma: 1
Cudno da nema Bayerovih proizvoda.
Trebalo bi biti, jer moj kolega koji je glavni sef Bayera na tim podrucjima, znam da radi na podrucju Srbije.
Bas je prije mjesec dana bio u Beogradu, radi odabira agenata prodaje.
Pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 12 feb 2011 14:33 #421

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
Gildor napisao/la:
To što se javlja tri godine je problem vlasnika, jer ne žele vakcinaciju životinja iz ne znam ni sam kojih razloga, a meni je sasvim svejedno.

tebi je bolje, slazem se...moje iskustvo je bilo da vlasnik koji se pravi pametan sve placa duplo, pa ko voli...danas je deset evra, sutra petnaest, prekosutra dvadeset, pa tako dalje...i ko duze izdrzi, on da se pravi pametan ili ja da naplacujem ;)

na stranu sve, ali nas prosjecan proizvodjac ne shvata znacaj preventive, kao sto je vakcinacija i dobri zoohigijenski uslovi...otvoricu temu za ovo, da ne idem u off topic
sjecam se dobro moje prve zime na terenu...suva zima, bez snijega,ali jako hladna...pazarni dan je bio utorak, a pneumonija svinja redovno bar desetak komada svaki cetvrtak..prase prenoci na kamionu, kupe ga kao zdravo, i za dva dana je vec sa solidnom upalom pluca...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 12 feb 2011 15:06 #426

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
kada su tovne zivotinje u pitanju, pogotovo junad, veliku ulogu u razvoju pneumonije odigra pretrpanost objekata i losa zoohigijena (hladno i vlazno), kao i cinjenica da je sada tesko naci dovoljan broj junadi za tov na jednom mjestu, pa se skupljaju sa raznih strana i svako donosi svoje mikroorganizme...slicno je i sa svinjama, po mom iskustvu, mada je njih lakse naci dovoljno za turnus...

imao sam priliku da vidim objekte ya junad koji su usred zime bili tako zasuskani da me je kad otvorim vrata udarao oblak pare...udjem unutra, sa tavanice kaplje kondenzovana voda, a napolju je -15...zivotinje stalno mokre od tog kondenzata...mislim da bi im mnogo bolje bilo napolju, samo da budu zasticeni od padavina...ali eto...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box