Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Lečenje pneumonija

Odg: Lečenje pneumonija 12 feb 2011 22:25 #432

  • Gildor
  • Gildor's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Kod mene ima jedan lik koji tovi junad na dva mesta, u zatvorenoj štali, gde često nešto "čačkamo", a druga mu je štala sa natkrivenim ispustom, i u nju ne ulazim osim za dehelmintizacije i TBC, što je dovoljan pokazatelj koliko uslovi držanja utiču na zdravlje. A i na izlazu iz tova, razlika u težini je 10-15 % u korist onih iz ispusta..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 12 feb 2011 22:54 #433

  • Spensi
  • Spensi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Karma: 1
Znaci da njemu nije bitno sta ima veci prirast u boljim uvjetima.
Doduse, bolje za struku,jer ima vise posla :)
Ja imam jednog klijenta koji ima ovce. Inace je mesar, ali nema boga da ja njemu idem lupat neke terapije (ukoliko nije nesto hitno), kao mrsava je, slabo jede, ima herniju, itd itd. Klanje je rjesenje.
On sam kaze da je najbitnije dobro ih hranit, odrzavat i radit prevenciju. Pametan covik stavi na papir i izracuna.
Pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 15 feb 2011 23:16 #475

  • Dr Petrov
  • Dr Petrov's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
za lecenje pneumonija,narocito prezivara/teladi/najbolje rezultate daje oxitetraciklin/geomicin r u kombinaciju sa sulfa preparatu/intertrim dexa,ahistin obavezno1/100kg i oligovit+c vit.provereno pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 16 feb 2011 13:21 #479

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Dr Petrov napisao/la:
za lecenje pneumonija,narocito prezivara/teladi/najbolje rezultate daje oxitetraciklin/geomicin r u kombinaciju sa sulfa preparatu/intertrim dexa,ahistin obavezno1/100kg i oligovit+c vit.provereno pozdrav

meni se nikako nisu pokazali tetraciklini, ne volim ih, tacnije i ne narucujem ih. Možda geomicin i nije los, njega nisam probao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 18 apr 2011 18:38 #971

  • vetmen1
  • vetmen1's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 9
  • Karma: 3
combikel+tylozin; kad nije delovalo engemicin+tylozin ; synulox je odradio posao , pa vetrimoxyn na kraju,naravno vitamini i ostalo ,
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lečenje pneumonija 08 nov 2011 18:54 #1481

  • grruja
  • grruja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav iz Topole.
Kratko bi se nadovezao na temu sa informacijom o novo registrovanom leku u Srbiji,firme Huver fam.Rec je o "tilmovetu" aktivna supstanca tilmocin fosfat,lek koji je namenjen iskljucivo za lecenje pneumonija i to samo goveda i ovaca.Potrebna je samo 1 terapija 1ml na 30kg.s.c,sto je vrlo znacajna stvar tamo gde je vise grla,pa da ne bi se islo vise puta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box