Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Dugotrajni mastitisi

Dugotrajni mastitisi 22 dec 2010 14:44 #195

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Zanimaju me vaša iskustva u vezi lečenja težih mastitisa. Dešava mi se da lečim mastitise preko deset dana, uradim antibiogram, ali opet nema pomaka. Razne varijante i kombinacije antibiotika upotrebljavam, ali jednostavno ne ide. Znam da uzrok ne moraju uvek biti bakterije.
Zbog troška koji vlasnik često ne može da plati, prinuđen sam da prekinem terapiju iako ne dođe do potpunog izlečenja. Šta raditi u takvim situacijama, koliko dana maksimalno lečite mastitis?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Dugotrajni mastitisi 22 dec 2010 18:50 #199

  • Dr.Bran
  • Dr.Bran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
ух!ух! што си се завукао у те воде!? Суштина твог приступа лечењу мастита је да не свалиш кривицу за неуспех на себе. Како? Тако што пре сваког лечења саопштиш власнику да је најлакши пут лечења да се млеко пре свега узме за лаб. анализу па како они кажу. Тиме си ти препустио другом да одлучује уместо тебе па и ако не иде ниси ти доносио одлуку него лабалаторија. Уколико он то неће кажи му да он сноси одговорност ако нешто и не крене јер је то "на срећу" а да ти желиш тачну дијагнозу. Кад си већ залутао почни да се исправљаш тако што ћеш са колегама из лабалаторије да се консултујеш о лошим резултатима антибиограма и да ти дају предлог за поновну анализу а са власником испадни џек па пробај да му кажеш да радите само да покријеш гориво и лекове (стварни трошак) уколико је то могуће а ако не жртвуј се овог пута, купио си школу а оставићеш отворена врата за следећи пут.
И на крају "тешки мастити"(?) Па ниједан није наиван. Али какав је твој ниси написао. Толико од мене... и само смирено, не падај на новац!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box