Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Oboljenje skeleta mačka sijamske rase

Oboljenje skeleta mačka sijamske rase 26 jan 2016 14:48 #6078

  • ikica
  • ikica's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Mačak sijamac starosti dve godine ima problema sa tvrdim izraslinama na kostima. Problem ga prati već pola godine i izrasline su sve uočljivije a on je sve pasivniji.
Izrasline su na kosti šape, korenu vrata, početku i kraju grudne kosti i par pršljena ispod lopatica. Sada su već kalotastog oblika i evidentno mu otežavaju kretanje i uzrokuju mu bolove (nekad je ćopkao a sada zabacuje nogu bočno u hodu).
Mačak je uredno i kompletno vakcinisan ima apetit i normalno pije vodu i vrši nuždu. Jedina zamerka je što već godinu dana jede isključivo svinjsku džigericu i na silu mu menjam hranu.
Analize krvi pokazuju neke parametre za funkciju jetre povišenim.
Mogu li mu pomoći?
Kako sam čitao sve ukazuje na izuzetno ozbiljne bolesti. Bili smo kod veterinara i analize krvi su bile na moje insistiranje a stav veterinara je da bez obzira šta je u pitanju nije isplativo bilo šta preduzimati.
Nisam siguran šta da učinim - jedino sam uspeo da mu pre par dana podmetnem mlevenu junetinu što je i prihvatio.
Prilozi:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oboljenje skeleta mačka sijamske rase 24 apr 2016 01:16 #6189

  • ikica
  • ikica's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Mačak je ozdravio.
Uspeo sam da izbacim džigericu iz ishrane i brzo su se pojavili pozitivni rezultati.
Više ne šepa, kreće se normalno a izrasline su se kompletno povukle.
Možda ovaj slučaj nekom pomogne. Trenutno je zalutao u skitnji a nadam se naći će put do kuće.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box