Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Uginuce macaka

Uginuce macaka 04 nov 2014 17:15 #5508

  • TadicM
  • TadicM's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 9
  • Karma: 0
Za zadnjih 5 dana uginulo mi je pet macaka,troje je bilo staro oko 7 meseci,a dvoje oko 8 nedelja.
Troje macica je bilo od moje macke,a dvoje se doselilo,znaci nije iz istog legla.Macke sam uglavnom ja hranila domacom hranom,kozurice,bela dzigerica,jaja,hleb i granule.Ostala su mi jos dva starija maceta i jedno od njih odbija hranu.Dve odrasle macke deluju zdravo,i ponasaju se normalno.Pre nego sto su uginuli macici, skoro da nisam nista cudno primetila,samo sam se zacudila kad sam ih pozvala da jedu,ili su bili totalno nezainteresovani,neki nisu ni dolazili.Samo bi sedeli skupljeno,i veoma brzo su uginuli.Nisam primetila da su povracali,i neverujem da su se otrovali jer ovi dvoje malih nisu nigde isli,samo sam ih ja hranila,ali su dosta vremena provodili sa odraslim mackama.Zanima me vase misljenje sta bi to moglo biti,i dali na neki nacin mogu pomoci ovim preostalim mackama?Odlazak kod veterinara i lecenje ne mogu da priustim,i samo hranjenje tolikih macaka je veliki trosak.
Malo sam oduzila,ali htela sam da objasnim jer me zanima misljenje nekog strucnog.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Uginuce macaka 05 nov 2014 02:18 #5509

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nama razloga licitirati sa tacnom dijagnozom , jer je to nakon svega i bez ikakvih pregleda nemoguce.Narocito sto se sve to desavalo bez simptoma koji bi nedvosmisleno ukazivali na odredjenu bolest.
Bas u ovakvim situacijama kada se mesaju razlicita legla, razlicitih starosti i bez veterinarskih pregleda i vakcinacija, dolazi do jako povoljnog terena za razvoj zaraznih bolesti. To se ovde i desilo...Koja tacno bolest? Ostace nereseno, jer kao sto rekoh, niti su pregledane, niti je posle uginuca radjena obdukcija i sl.
Da se ne spajaju u buduce zivotinje na ovakav nacin je jasno. Sad za ove preostale. Skloniti ih sa terena na kome su bile uginule zivotinje. Taj prostor dezinfikovati preparatima koji postoje u veterinarskim ili poljoprivrednim apotekama. Zivotinje pregledati i obavezno vakcinisati, ali jedino ako pregled pokaze da su zdrave.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Uginuce macaka 05 nov 2014 08:38 #5510

  • TadicM
  • TadicM's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 9
  • Karma: 0
Hvala vam na odgovoru,poslusacu vase savete.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box