Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ponasanje macke

Ponasanje macke 27 okt 2014 22:49 #5493

  • Jekatesla7
  • Jekatesla7's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Momak i ja imamo macku koja je 4 godine stara i sa nama je otkad je imala par meseci. Primetili smo da je zivotinja koja ne voli mnogo interakcije sa ljudima, osim kada zeli da se igra i to smo ispostovali. Sterilisali smo je. Dve i po godine je zivela sa nama u stanu, a vec godinu i po dana u kuci sa dvoristem koje je ogradnjeno. U poslednje vreme je pocela izuzetno agresivno da se ponasa, iako je niko ne dira i ne prisiljava na nesto sto ona ne zeli. Moram da navedem da joj se kvalitetna hrana redovno daje, pesak joj je uvek cist, kao i voda, ima igracke sa kojima se igramo sa njom, igra se i u dvoristu, ima grebalicu, uvek pazimo da nema neku bolest, drugim recima stvarno veoma vodimo racuna o njoj. Iako pre nije bila takva, odjednom je pocela da napada, ujeda i sikce na nas. Mene je izujedala kada sam uzela knjigu koja je stajala pored nje, a mog momka nakon sto ju je skinuo sa stola u trpezariji, gde zna da ne sme da bude. Pri tom niko je ne tuce, niko ne dize glas na nju, niko je ne gnjavi. Samo je i na rec ''ne'' odjednom pocela histericno da reaguje. Stvarno ima bezbroj besmislenih primera u kojima se tako ponasa i , iskreno, pocelo je strasno da me nervira to sto ne razumem odakle potice njen bes. Citala sam mnogo vrsta zalbi ljudi na ponasanje njihovih macaka, pokusavajuci da sve ovo odgonetnem, ali, prosto, nisam nista slicno mogla da nadjem, jer su svi ti problemi bili prouzrokovani necim. Da li je moguce da se toliko obezobrazila, jer smo je razmazili? Molim da mi neko pomogne, jer stvarno ne mogu vise da strepim da li cemo biti izujedani bez razloga. :(

P.S. O vodjenju mace kod veterinara, ne mogu ni da mislim, jer bi nas iskasapila u kolima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ponasanje macke 28 okt 2014 00:57 #5494

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Da ta macka nije slucajno tigar ?
Salu na stranu, imamo na forumu kompetentnu osobu za ponasanje zivotinja i valjda ce se javiti.
Inace, par slicnih slucajeva za koje ja iz iskustva znam su bili vrlo slicni ovome. Nije ustanovljeno ni jedno organsko oboljenje niti je promena u ponasanju bila izazvana promenom u njihovom okruzenju, a to su dva glavna razloga za drasticne promene u ponasanju.
U ocekivanju osobe koju spomenuh, zelim Vam da prodjete sa sto manje neprijatnih situacija. Slucajevi o kojima Vam pricam se nisu slavno zavrsili, jer tad nije bilo moguce naci osobu koja je skolovana za ponasanje zivotinja. Klasicna veterina poznaje uobicajeno ponasanje zivotinja tokom bolesnih stanja i tokom perioda bez bolesti, ali za ovakav slucaj kakav je Vas je potrebna osoba sa dodatnom edukacijom.
Svakako, prvo je potrebno iskljuciti bolesti, jer zivotinja moze reagovati potpuno isto tako u stanjima kad recimo trpi hronicni bol i slicno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Jekatesla7

Ponasanje macke 28 okt 2014 15:50 #5498

  • Jekatesla7
  • Jekatesla7's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Hvala Vam, puno, na odgovoru! Srdacan pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box