Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ruska mačka napada svoj rep, ujeda ga i pocne da reži

Ruska mačka napada svoj rep, ujeda ga i pocne da reži 18 feb 2014 22:16 #5089

  • marija_2507
  • marija_2507's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
imam plavog ruskog mačora, starog 4 godine. Kućna je mačka uopste ne izlazi napolje
Pre mesec dana je počeo konstantno kada legne da napada svoj rep, ujeda ga i pocne da reži i istog trenutka ustaje. I tako par puta dok se ne smiri. Danas sam ga vodila kod veterinara, kaže da je sa mačkom sa medicinske strane sve normalno, nema povreda na repu, temperatura mu je 38,3. Dao mu je neke 2 inekcije cini mi se da je pominjao neki kompleksvitamina B i jos nesto i rekao je da bi do uveče, najkasnije ujutru bi trebao da se smiri, ali se on još nije smirio. Takođe sam mu dala pre dve nedelje ampulu protiv buva i tablete za parazite. A pre nekih 2 meseca je bio izložen velikoj buci, jer su iznad nas renovirili stan, ne znam da li to ima neke veze sa ovim

Molim Vas da mi neko da još neki savet ili mišljenje šta bi moglo da bude sa njim. Unapred hvala
Poslednja izmena: 18 feb 2014 23:21 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ruska mačka napada svoj rep, ujeda ga i pocne da reži 19 feb 2014 01:42 #5090

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Simptom "jurenja" repa je vise svojstven psima, ali moze ga ispoljiti i macka( odnosno macor, svejedno).
Skoro uvek je problem psihicke, a ne organske prirode. I u ovom slucaju je njegov medicinski nalaz negativan, odnosno, zivotinja je fizicki zdrava.
Treba porazmisliti da li je nesto menjano u njegovim rutinskim navikama. Vreme hranjenja, raspored u stanu, Vas odnos prema njemu... Takodje, bitno je razmotriti da li mu se posvecuje dovoljno paznje, da li je zapostavljen, da li provodi dovoljno vremena u igri... Spisak je skoro beskonacan, ali vlasnici obicno dodju do odgovora. Buka i haos u neposrednoj blizini( kazete renoviranje stana u komsiluku) nasuprot miru i tisini na koje je zivotinja navikla, takodje mogu dovesti do istih stvari.
Resenje problema, ako se ovo pokaze kao istinito...Samo ljubav i sto vise paznje, mazenja, igre. Nikako lekovi za smirenje na svoju ruku, jer je to kod macaka u velikom procentu slucajeva kontraproduktivno.
Ako macor nije kastriran, u skorije vreme treba razmisljati i u tom pravcu.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ruska mačka napada svoj rep, ujeda ga i pocne da reži 19 feb 2014 12:04 #5091

  • marija_2507
  • marija_2507's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Macak je kastriran sa 7 meseci. Ima svu paznju, ali ne voli da se mazi, jedino kada legen da spava dozvoljava.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ruska mačka napada svoj rep, ujeda ga i pocne da reži 19 feb 2014 16:01 #5092

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Samo polako sa njim i trebalo bi da se spontano sredi. Samo bez dodatnih stresova.
Bitno je da ne povredjuje sebe kad ga to spopadne. Ocigledno je jos veci osobenjak nego sto su to macke po prirodi.
Inace, mnogi tvrde da su ruske plave macke najinteligentnije macke na svetu.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ruska mačka napada svoj rep, ujeda ga i pocne da reži 19 feb 2014 19:17 #5093

  • marija_2507
  • marija_2507's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Hvala Vam puno.
jel mozete da mi kazete svoje misljenje o bihejvioristima? :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ruska mačka napada svoj rep, ujeda ga i pocne da reži 19 feb 2014 21:24 #5094

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu.
Apsolutno podrzavam ljude koji se time bave profesionalno, odnosno, znaju sta rade. Veterinarska medicina i bihejvioristika su dve potpuno nezavisne i odvojene nauke, ali zivotinje cesto svojim ponasanjem ukazuju na pojedina organska oboljenja, i tu postoji veza izmedju doktora i ljudi koji se bave iskljucivo ponasanjem zivotinja.
Srecom, imamo jednu koleginicu na forumu.
veterina.info/profil-korisnika/userprofile/Zrile
Mozete je kontaktirati, verujem da ce Vam sa zadovoljstvom pomoci, u koliko bude bilo potrebno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box