Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Macor ima temperaturu duzu period

Macor ima temperaturu duzu period 13 okt 2013 21:54 #4729

  • Marie
  • Marie's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Imam macora koga sam nasla pre godinu dana.Kastriran je u junu, redovno tretiran portiv parazita unutrasnjih i spoljasnjih,vakcinisan redovnom vakcinom cim je nadjen i protiv besnila i cipovan je.U novembru treba da bude opet vakcinisan.Krajem septembra je imao neku temepraturu skoro nedelju dana 39.5 u proseku.Jeo je normalno, pio, isao u toalet ali je bio nesto usporeniji nego inace.Manje se igrao i jurio.Nekom bi delovao normalno, ali je vrlo zivahan,pa se odma primeti kad malo uspori.Inace mu je radjena i krvna slika cim je nadjen kako bi se proverilo da li ima neke od macjih bolesti pre vakcinacije.Kada je krajem septembra imao tu temperaturu tokom te nedelje smo tri puta isli kod vet. i dobijao je injekcije.Prvi put je dobio panklav sa necim sto spusta temp.drugi put smo isli samo na kontrolu, jer je temp.pala,ali se vec ujutru vratila i treci put je dobio vibramicin ali bez toga sto obara temperaturu.Isto je temp.spala ali se ujutur opet javila.Vet.je dala da pije 10 dana po pola tablete vibramicinia i nakon prve tablete je temp.spala.On se vratio u formu,ali danas opet ima 39.3.Normalno je jeo,pio, isao u toalet ali je mirnijij nego inace.Ne znam sta je pametno uraditi u toj situaciji.Inace, tad kad je imao temp.i kad ga je pregledala vet.rekla je da nemam nikakavih naznaka neke bolesti, besika mu je bila prazna, mada on normalno ide u wc, rad srca i sve to kad ga pregleda je kaze bilo ok, grlo nije upaljeno....Ne znam sta je najbolje uraditi jer mislim da je malo bezvezno da pije tolike lekove.Jos sam mu davala Anima strat cisto malo da pojaca imunitet zbog promene i dolaska hladnijih dana.On inace spava u kuci ali imam veliko dvoriste i dobar deo dana se izlezava po dvoristu,penje na razne vocke, igra se sa psom,a nocu spava u kuci, u kucu dolazi da jede i nocu da spava,naravno zimi mnogo vise vremena provodi u kuci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Macor ima temperaturu duzu period 15 okt 2013 21:30 #4730

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Normalna telesna temperatura mačke je med 38 - 39.2°C.
Ukoliko mačak jede i raspoložen je nema razloga za brigu. Ne bih mu davao da pije opet lekove ali treba kontrolisati temperaturu, fiziološke aktivnosti i ponašanje životinje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marie

Macor ima temperaturu duzu period 15 okt 2013 22:50 #4731

  • Marie
  • Marie's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Hvala Vam.Mali se sredio i vec narednog dana je imao svoju standardnu temp.38.4. No, sad cu opet da Vas samram :) ali je u pitanju jedna drugi macak.Naime, imam i macorka koga sam isto tako nasla pre cetiri godine kao bebicu.On je isto vakcinisan,sterilisan,tretiran protiv svega i svacega.Danas su mu se pojavili kao neki beli kapci i kad otvori oci kao da nije otvori skroz.To mu se nalaz u korenu oba oka i kao kad spava pa se budi ali to mu je tako skoro ceo dan.Nema povisenu temp.normalno,jede,pije,juri sve je normalno samo mi deluje kao covek kad ima neku kijavicu.Ne kija, ali povremeno zazvuci kao covek kad ima zapusen nos.Da li mislite da je nesto ozbiljno i da ga sto pre vodim kod vet.ili je to nesto prolazno?On isto nekih 10 dana dobija Anima strat da pojaca imunitet i spremi se za zimu :) Hvala unapred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Macor ima temperaturu duzu period 16 okt 2013 01:15 #4732

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
U korenu oba oka treba da normalno postoje treci ocni kapci. Normalno su boje sluzokoze, odnosno rozikasti. Ako su nateceni ili prominiraju ka sredini oka, treba izvrsiti pregled.
Ako mislite na nesto drugo, posto je opis prilicno nepotpun, najsigurnije je zivotinju odvesti na pregled.
Inace, simptomi iscetka iz oka( suzenje, curenje...) i slinavljenje mogu predstavljati simptome od banalnih, do fatalnih bolesti.
Ako je taj doticni vakcinisan protiv zaraznih bolesti, verovatnoca da je nesto ozbiljno u pitanju se smanjuje znatno.
Sasvim je fizioloska pojava da se kod pasa i macaka povremeno javi malo pojacana kolicina sekreta u nosu,ili iz ociju. Kod kucnih zivotinja narocito, usled blagih alergijskih manifestacija na prasinu, grinje, duvanski dim i slicne inzulte kojima su stalno izlozeni.
Izvinjavam se na malo duzem postu, napamet je tesko postavljati dijagnoze, za to sluzi klinicki pregled.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marie

Macor ima temperaturu duzu period 16 okt 2013 11:41 #4733

  • Marie
  • Marie's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Hvala Vam puno.Dobija vakcine svake godine ( pise tu onom pasosu stoje one nalepnice : Novibac rabies,Feligen CRP vakcina A.U.V.,Felocell CVR,Novibac Tricat tri) i cuvan ko beba :) Nema nikavog iscedka, samo ti belicasti kapci ostanu malo duzi nego inace.I dalje je kod njega sve normalno.Malo sam mu cistila Oktaniseptom oci.Zvala sam danas vet.pa cemo najverovatnije sutra ici da ga pogleda.Deluje sve ok, al mozda ipak da strucno lice vidi sta je :) Hvala Vam puno.Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box