Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Maca vrlo lose izgleda

Maca vrlo lose izgleda 10 mar 2013 23:24 #4244

  • zuta
  • zuta's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
071020121122.jpg

Nadziveo je svoje gazde, i sada se o njemu brinu svi ili bolje reci niko.Napunio je 13 godina. Na slici se vide otvorene rane kod ociju i na usima(usi sada prakticno i ne postoje a rane smrde).Da li znate sta mu je i nacin kako da ga lecimo (neki sprej,mast ili nesto drugo),da li je ova infekcija uzrokovana zaraznom bolescu(imamo malo dete kojem je tesko objasniti da ne dira macu); bez obzira na godine i sve ove rane on je i dalje vitalan. Hvala na pomoci!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Maca vrlo lose izgleda 11 mar 2013 22:02 #4247

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ovakav "stajling" je najcesce posledica napada drugog macora, te nema govora o zaraznim bolestima koje bi se prenosile na ljude. Naravno, nije preporucljivo da deca diraju inficirane rane i neopranih ruku jedu, trljaju po licu, ocima i slicno.
Rane na usima zahtevaju obradu u vidu detaljnog ciscenja, i dezinfekcije( moguce i malog skidanja nekroticnog tkiva), dok je za rane oko ociju i nosa dovoljna dezinfekcija nakon koje se upotrebljavaju antibiotske masti.
Sve ovo su rutinske stvari oko kojih Vam moze pomoci najblizi doktor.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Maca vrlo lose izgleda 16 mar 2013 10:49 #4263

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
... I , naravno (dopunio bih kolegu) lepo bi bilo da se maca očisti od parazita (pošto je "ničiji" preporučujem Advocate by Bayer) i da se vakciniše protiv zaraznih bolesti.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Hitno mi je potrebna pomoc strucnjaka! 17 mar 2013 19:14 #4275

  • CicaMaca
  • CicaMaca's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Postovani,
pre dva dana moja macka je pocela da kija. Danas se stanje pogorsalo, macka dise na usta i puna je slajma, a uskoro treba da se omaci. Zanima me kako da joj pomognem da izbaci slajm i sta smem da joj dam od lekova? Da li smem da joj dam neki antibiotik koji piju ljudi? Unapred hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Hitno mi je potrebna pomoc strucnjaka! 18 mar 2013 09:41 #4283

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Vaša maca je ozbiljno bolesna!
Antibiotik se propisuje,od strane ozbiljnih lekara, tek nakon opšteg kliničkog pregleda (videh da , izgleda, u NS ima u nekoj ambulanti gde pregled vrše volonterski - besplatno). Povedite macu najbližem veterinaru , opredeljenom za zdravstvenu zaštitu kućnih ljubimaca.
Suzdržite se od davanja lekova iz "kućne apoteke" jer mogu dovesti do pobačaja, rađanja mačića sa degenerativnim promenama, a neki macu mogu i ubiti par minuta nakon davanja.
veterinar
Poslednja izmena: 18 mar 2013 09:42 od Palvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box