Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Mačija kuga i koliko je zarazna

Mačija kuga i koliko je zarazna 17 jan 2013 07:48 #3670

  • Rade128
  • Rade128's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Mlad mačak mi je umro pre tri dana. Bio je bolestan dva dana. Juče je nestala njegova majka. Nisu hteli da jedu i piju. Mali je povraćao, a video sam još tragova povraćanja u dvorištu. Na osnovu onoga što sam pročitao na internetu pretpostavljam da je u pitanju mačija kuga. Ostali su još jedan mlad mačak i odrastao mačak. Žive na dvorištu i često su u kontatku sa komšijskim mačkama. Da li su oni zaraženi? Da li im se može pomoći?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Mačija kuga i koliko je zarazna 17 jan 2013 10:26 #3672

  • moderator2
  • moderator2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 9
  • Karma: 8
Mačija kuga ne postoji kod mačaka, to je narodni naziv za parvovirozu pasa. Najbolje je da se obratiš veterinaru, jer ako su mladi i povraćaju postoji mogućnost da brzo dehidriraju i uginu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Mačija kuga i koliko je zarazna 18 jan 2013 02:18 #3680

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
U žargonu panleukopeniju mačaka zovu "mačija kuga" ,dakle postoji "Macija kuga" pasa i "Mačija kuga" mačaka, često vlasnici pogresno misle da je to jedna te ista bolest i da psi obolevaju zbog macaka.
Dakle urbana legenda!
Vase mače mozda jeste uginulo od panleukopenije(mačije kuge ) , ukoliko jeste svi nevakcinisani mačići su ugroženi. Virus je vrlo otporan u spoljasnoj sredini.Da vas ne zbunjujem inkubacijom za tu bolest,neće vam puno značiti. Ali će vam znaciti da znate da sve mačiće treba vakcinisati kako bi se zastitili od bolesti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Mačija kuga i koliko je zarazna 18 jan 2013 03:18 #3683

  • Rade128
  • Rade128's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Da li će im vakcina pomoći sad ako su već zaraženi? Da li im umrtvljeni virus iz vakcine može pogoršati zdravlje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Mačija kuga i koliko je zarazna 18 jan 2013 15:23 #3688

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Nece pogorsati zdravlje ali nece ih vakcina ni izleciti ako su vec bolesni.Cilj je da se zastite pre nego sto se razbole.
Poenta je sto vi ne znate da li je u pitanju panleukopenija,i vrlo lako moze biti da nije od toga uginulo a da vi iz straha da ce i ostali uginuti uskratite njima vakcine koje im mogu spasiti glavu .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box