Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Potrebna pomoc oko dijagnoze non.spec. ; stene koker spanijela,veoma hitno....

Potrebna pomoc oko dijagnoze non.spec. ; stene koker spanijela,veoma hitno.... 24 avg 2015 22:45 #5909

  • laraivetic
  • laraivetic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Molim vas,ako mozete da mi pomognete jer ne znam sta da radim

Dobila sam stene engleskog koker spanijela za rodjendan pre nedelju dana. Stara je 3 meseca,rodjena 5. juna 2015. godine. Dobila sam karton vakcinacija i primila je prvu petovalentnu vakcinu za p,SHL,R ; zatim je dobila endoantiparazitik (pola tablete na njenu kilazu) 3 dana pred vakcinu Leptoferm C1. Ovih dana je trebala da primi revakcinu petovalentnu, medjutim, veterinar je rekao da treba prvo da opet primi endoantiparazitik pre vakcinacije. U veterinarskoj ordinaciji, u odvojenoj sobi lezao je pas koji se tretirao za parvovirozu. Na putu od veterinarske ordinacije do kuce, primetila sam da je malo zaostajala. Znam da sme da se seta ako je primila vec prvu vakcinu al da ne dolazi u kontakt sa drugim psima,pogotovo ne lutalicama,sto sam izbegavala. U jednom momentu je zaostala i povratila nesto blago penusavo i belo,a pre toga nije jela 5 sati,od jutra. Hranim je iskljucivo Pro Plan granulama za stence, 3 do 4 puta dnevno do 50g granula po obroku,za njenu kilazu. Posle akta povracanja, zivnula je i nastavila je da seta. Kad smo stigli kuci,vremenom je postala nevesela, apetit uopste nema,temperatura joj je bila 39,4. Zbog povracanja sam pokusala da je nateram da pije sto vise vode da ne bi doslo do dehidratacije. Primetila sam da joj je nos suv i aplikovala sam joj 3 ml fizioloskog rastvora i.m. Otkad smo stigli od veterinara (oko 4 sata) spavala je sve vreme,i non stop spava,nevesela je i apsolutno nema apetit,nije htela ni slatkis. Proverila sam da nije zahvatila nekog krpelja,al cesljam je svaki dan i proveravam i nije sigurno. Jako sam zabrinuta, jako bi mi puno pomogla Vasa pomoc... Jako se bojim da nije slucajno zahvatila parvovirozu,znam da bi povracanje bilo cesce da jeste ali iako sam upoznata koliko toliko sa veterinom, uopste mi ne deluje dobro i bojim se da sam ja pogresila sto sam je setala iako nije primila revakcinu, nadam se svim silama da nisam,ne bih sebi nikad to oprostila.
Hvala Vam unapred... Pozdrav
Poslednja izmena: 24 avg 2015 23:03 od laraivetic.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Potrebna pomoc oko dijagnoze non.spec. ; stene koker spanijela,veoma hitno.... 22 sep 2015 02:58 #5939

  • Chokica
  • Chokica's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Sta se desilo s psom i da li je ok sve
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box