Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Neuredna stolica kod psa

Neuredna stolica kod psa 27 nov 2014 07:36 #5543

  • Aki i ja
  • Aki i ja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Pozdrav.Molim za savjet.Pas mi ima technu stolicu.Evo nekih desetak dan..Mislila sam da je naishlo i da ce proci za par dana ali i dalje traje.Pazim ga sa hranom jer znam da je osjetljiv (piletina,rizha,hleb,mladi sir).Naime on obavlja dva puta kao i uvijek,ujutro i uveche ne trazhi izmedju niti zhuri da obavi nego u toku shetnje,nekad bude bolje nekoliko puta ok pa opet techno,vet je rekao da to onda nije za terapiju jer se rachuna kao proliv ako ima vushe od pet vodenih stolica.Da li da mu dam neke tabl npr Linex ili slichno? Hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Neuredna stolica kod psa 28 nov 2014 00:55 #5545

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Situacija je prilicno detaljno opisana... Hvala na tome.
Takodje, situacija ne deluje suvise zabrinjavajuce, ali 10 dana nije malo.
Pozitivno je sto i dalje ima stolicu u redovnim terminima setnje. Bilo koji probiotici ili simbiotici za ljude se mogu davati bez problema. Te varijante sa 5 ili ne znam koliko vodenih stolica da bi bio proliv su u najmanju ruku neozbiljne.
U ovom slucaju nesto definitivno izaziva digestivne smetnje, i od probiotika koji je svakako indikovan u ovakvim stanjima se moze ocekivati pozitivni ucinak. Cak se ne treba preterivati ni sa najskupljim probioticima( sasvim solidno deluje i Flonivin...).
U retkim slucajevima kad probiotik kod ovakvih slucajeva ne deluje, postoje i druge varijante terapije( eliminacione dijete, medikamentozne terapije).
Slobodno po dozama za ljude, preparati apsolutno imaju kod ljudi i kod pasa isti mehanizam delovanja i bez nezeljenih sporednih efekata.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Neuredna stolica kod psa 28 nov 2014 22:30 #5549

  • Aki i ja
  • Aki i ja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Hvala puno.Od juche ujutro je stolica ok.Ali evo vecheras mi jako guta pljuvachku i pase travu to radi kad ga uhvati kisjelina pretpostavljam :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Neuredna stolica kod psa 29 nov 2014 01:01 #5550

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
E, jeste razmazen :)
Preporuka koju treba ispostovati je da se pas ne hrani puna 24 sata, pocevsi od odmah.
Travu "pasu" najcesce sa namerom da izazovu povracanje. Nesto mu definitivno izaziva digestivne smetnje, a najbolji nacin da se proces varenja malo normalizuje u ovakvim okolnostima vec rekoh na pocetku...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Neuredna stolica kod psa 29 nov 2014 07:10 #5551

  • Aki i ja
  • Aki i ja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Uzecu mu Flonivin danas.On ima dva obroka,ujutro i uveche a medjuvremenu stalno neahto zhvace.Poslastice za pse,keks,mozhda je i tu problem.Opterecen mu je zheludac i ne stigne da mu se svari ali ako nema toga samo laje na mjestu gdje mu to stoji :/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Neuredna stolica kod psa 29 nov 2014 11:31 #5553

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Znam da je ta varijanta. Malo odmoriti zeludac, to ce pomoci. Flonivin davati nakon toga, ako nastavi sa tecnijim stolicama.
Naravno, truditi se da pas ne jede stalno, jer apsolutno nije projektovan za tako nesto. I to je vrlo tesko, jer imam jednu koja isto tako laje po citav dan i svadja se oko hrane...Ali je moguce dobiti tu bitku :)
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box