Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: neplodnost kod kuja

neplodnost kod kuja 27 maj 2014 21:42 #5274

  • Djole sop
  • Djole sop's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Postovanje,zanima me na koji se nacin moze proveriti neplodnost kod kuja posto imam zenku staru tri godine koja iza sebe ima 4 neuspesna parenja.Hvala na odgovoru
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

neplodnost kod kuja 28 maj 2014 02:53 #5275

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Da li kuja ima redovno teranje, pokazuje sve znake da je u teranju i dozvoljava muzjaku da je zaskoci?
Verujem da znate kad se kuja i kako pari, ali su ovo neophodne informacije.
Takodje, da li probate da je parite svaki put sa istim muzjakom?
Inace, uopsteno, u dijagnostici koja Vas zanima se koristi nekoliko metoda, na pr. pregled vaginalnog brisa( mikroskopski), pregled krvi( hormoni, laboratorijski), pregled vaginalnog/cervikalnog brisa na bakterije(laboratorijski), ultrazvuk materice i jajnika.
Prvo je neophodan obican klinicki pregled i da detaljno opisete sve vezano za tu zenku, ukljucujuci i pitanja sa pocetka mog posta.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

neplodnost kod kuja 28 maj 2014 09:55 #5277

  • Djole sop
  • Djole sop's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
kuja ima redovno teranje svakih 6 meseci,dan-dva gore dole.Normalno krvari devet dana i posle toga 11-12 dana pusta muzjaka da je zaskoci.Inace pokusavano je sa dva razlicita muzjaka,kod poslednjeg parenja su svo vreme provodili zajedno 4 dana tako da su se spajali po svojoj zelji(dva puta dnevno).Kod prva dva teranja radjen je bris radi utvrdjivanja idealnog plodnog dana,ali sam kasnije nabavio muzjaka pa bris vise nisam vadio
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

neplodnost kod kuja 29 maj 2014 01:55 #5284

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sve ispravno, a ne funkcionise... To nesto sto ne funkcionise se da utvrditi klinickim vaginalnim pregledom( obican pregled spekulumom kao i kod zena), ultrazvucnim pregledom i vaginalnim/cervikalnim brisem.
Potrebno je ukloniti sumnju na urodjene anomalije reproduktivnog trakta i subklinicki endometritis( upalu unurasnjosti materice koja ne daje manifestacije koje se mogu videti spolja). Ako nalazi budu uredni, i ako je hormonski status u redu, a muzjak/muzjaci dokazano plodni, nema ni jednog razloga da parenje ne uspe.
Ako ipak bude problema i nakon svih regularnih nalaza, uputno je probati sa vestackim osemenjavanjem.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box