Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Pas oboleo od mačije kuge???

Pas oboleo od mačije kuge??? 27 mar 2014 01:33 #5156

  • miloslane
  • miloslane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
UGINUO MI JE PRE 2 GODIME NEMACKI BOKSER NA DRESURI IMAO JE GODINU DANA A NA DRESURI JE BIO NEDELJU DANA I OBOLEO JE KADA JE UGINUO DRESER MI JE REKO DA SU MU ODKAZALI BUBREZI I POCEO JE MOKRITI KRV A DA JE UZROK TOGA MACJA KUGA STO SAM DOBIO OD VETERINARSKE STANICE NAPISMENU POTVRDU JER SU GA LECILI ONI 2 DANA .PA ME ZANIMA DALI TO POSTOJI JER JE PAS REDOVNO VAKCINISAN I REVAKCINISAN
Poslednja izmena: 27 mar 2014 21:39 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

ZANIMA ME ! 27 mar 2014 20:29 #5166

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sacekacemo i drugo misljenje( valjda ce ga biti :) ), ali nikad mi na pamet ne bi palo da pas mokri krv usled macje kuge.
Sa druge strane, visekratno vakcinisan pas( polivalentna vakcina pruza zastitu od parva), ima samo mali procenat sansi da od parva i oboli, i to najcesce u blazoj formi. Opet nema simptoma krvi u mokraci...
Trece: od parvoviroze daleko cesce obolevaju mladji psi( stenad).
Na kraju,radi podsecanja, macja kuga je po malo arhaican, narodni naziv za parvovirozu i skoro svako ko i malo ima veze sa psima je, na zalost, imao priliku da to vidi uzivo. Tu bih narocito istakao klasicne simptome parvoviroze, karakteristican izgled proliva, i dosta cest simptom koji to prati, a to je povracanje. Sve to vodi dehidraciji, promenama na crevima, sekundarnim infekcijama i na kraju uginucu. Moguc je i hronicni tok sa promenama na srcanom misicu, gde je opet moguce uginuce, ali apsolutno se nigde niti pominje niti potencira krv u mokraci kao simptom na osnovu koga se postavlja dijagnoza parvoviroze.
Ako iza tog napismenog nalaza stoji obdukcioni nalaz, neka laboratorijska ili neka brza zvanicna dijagnozticka procedura, to je vec druga stvar.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

ZANIMA ME ! 30 mar 2014 10:28 #5174

  • miloslane
  • miloslane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
HVALA PUNO NA POMOCI SAMO SAM TO HTEO SAZNATI,JAKO SAM VELIKI LJUBIMAC PASA I NAZALOS IMAM VEOMA LOSU SRECU SA NJIMA A I BOGAMI SA VETERINARIMA :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pas oboleo od mačije kuge??? 30 mar 2014 12:10 #5177

  • Katarina81
  • Katarina81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Pre svega, hvala na prijemu na forum.

Mačija kuga ili parvoviroza je, kao što je već napisano, virusna infekcija koju obično prate potpuno drugačiji simptomi. Ovo iz uvodnog posta najviše liči na babeziju, krvnog parazita kog prenose krpelji. Ostali simptomiu su žuto prebojavanje sluzokože i beonjača, visoka temperatura, gubitak apetita i pojačana žeđ.

Drugo, s obzirom da je pas redovno vakcinisan, jako je mala verovatnoća da je došlo do tako ozbiljnog prodora imuniteta, da je pas od godinu dana (od bolesti koja se najčešće javlja do 4. meseca) uginuo posle samo dva dana terapije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Hardvet

Pas oboleo od mačije kuge??? 30 mar 2014 13:50 #5178

  • miloslane
  • miloslane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
JAKO MI JE BILO SUMNJIVO JER PRE DVA SATA PRE SMRTI SAM GA VIDO I OTISO DA RADIM NOCNU SMENU KAD MI JE JAVLJENO DA JE PAS PREMINUO I TO DAN KASNIJE HTEO SAM SE UVEITI I DA URADIM OBDUKCIJU REKLISU MI VETERINARI DA JE PAS ZAKOPAN I DALI SU MU IZVESTAJ DA JE PAS BOLOVAO OD MACJE KUGE I PREMINUO OD TOGA
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pas oboleo od mačije kuge??? 31 mar 2014 21:51 #5179

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Tacnu dijagnozu progutala zemlja...Ali je zato Katarina u pravu 100 %.
Katarina, dobrodosla.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box