Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Kocenje

Kocenje 31 jan 2014 16:36 #5026

  • tale
  • tale's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Pozdrav! Po nekom mom racunu mojoj kujici (AST) je danas 55 dan, znaci uskoro ocekujemo malisane.:) Mesto za njihov dolazak na svet i boravak je spremno, pa me interesuje kolika treba da bude temperatura u prostoriji u kojoj se oni nalaze i kad pocne kocenje koliki je razmak izmedju izlaska stenaca. Hvala na pomoci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kocenje 31 jan 2014 19:58 #5027

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
veterina.info/psi/reprodukcija-pasa/78-p...jaj-i-laktacija-kuja
Ovde fale podaci o temperaturi, pa malo o tome. Ako je pas kucni, vec imate sve uslove i nema potrebe za razmisljanjem o temperaturi.
Ako cete ih smestiti negde van, sposobni su da prezive svakakve uslove, ali ako mozete, obezbedite da ne bude hladnije od 12 stepeni. Podjednako je bitno da ne bude vlage i promaje.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 31 jan 2014 19:59 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: tale

Kocenje 01 feb 2014 14:45 #5028

  • tale
  • tale's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Hvala lepo na odgovoru. Oni su uglavnom napolju,povremeno ih pustim unutra. Mesto koje sam spremila je zasticeno od vetra, vlage nema a i uneli smo grejalicu :) Mada sada razmisljam o tome da bude sa nama dok se ne okoti, da mogu da je nadzirem a posle 2-3 dana bih ih premestila tamo gde sam planirala. Inace me jos interesuje, kad bi joj otprilike bilo sledece teranje,jer mislimo da je sterilisemo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kocenje 01 feb 2014 21:03 #5030

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu...
Ideja da se koti na 30 stepeni, pa da se stenci nakon 2-3 dana iznesu napolje, uopste nije pametna, i verovatno ce dovesti do teskih problema, a moguce i do uginuca stenaca.
Ako vec planirate da budu negde van, tamo i treba da dodju na svet. Ovo iz razloga izbegavanja temperaturnog soka, upala pluca i sl., do kojih Vasa ideja sigurno dovodi. Stenci nemaju dovoljno dobar mehanizam odrzavanja telesne temperature niti potpuno razvijen imunoloski sistem( narocito u starosti do 16 dana), tako da Vam preporucujem da tu ideju ne sprovodite u delo.
Prvo teranje nakon kocenja: nema sigurnog pravila. Moze se desiti neposredno nakon odbijanja stenaca, a svakako ce se desiti u periodu od 6 meseci, ako zenka ima regularan ciklus. Psi u principu imaju 2 sezone parenja u toku godine, te ce kerusa koja se sad okoti verovatno opet biti u estrusu na prolece). Ovo su opsta pravila polnog ciklusa, ali, ponavljam, moguca su svakakva odstupanja.
U pojedinim slucajevima moguce je da zenka ima teranje i ako stenci jos uvek sisaju.
Sterilizacija i u periodu kad je zenka u teranju je moguca, ali ako i udje u teranje a Vi je ne sterlisete, nista se lose nece desiti. Cim prodje teranje, uraditi sterilizaciju, ako se vec na to odlucite.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 01 feb 2014 21:07 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kocenje 02 feb 2014 18:01 #5033

  • tale
  • tale's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Dobro je da sam Vas pitala, jer bih iz najbolje namere napravila glupost. :ohmy: U svakom slucaju, hvala Vama na ovako lepom objasnjenju,i do nekog sledeceg puta zelim Vam sve najbolje. Pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box