Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Kraj Teranja!?

Kraj Teranja!? 10 jul 2013 17:03 #4517

  • tale
  • tale's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Pozdrav! Imam zenku staforda staru 10 meseci,i muzjaka starog 5 godina. Oni su non stop zajedno nemaju poseban box.26.06 je pocela da se tera,i od tada kad je jedan napolju drugi je unutra i obrnuto.Nakon 10 dana je prestala krvariti,11i 12.dan muzjak je pokusao da je zaskoci i ona je stala ali mu nismo dozvolili,bili su na povodcu.Ta dva dana je on bio jako nervozan, cvileo je i plakao non stop a vec par dana nece ni da jede. 13 i 14 dan smo ponovo pokusali da ih spojimo, on zaskace ali ona momentalno sedne, cak je danas manje cvileo. Mene zanima da li je to kraj teranja i kad mozemo da ih sastavimo opet bez bojazni da ce se spariti, da li su njoj prosli ti plodni dani, i ako je zaskoci da li moze da ostane skotna? inace prvi put sad imam zenku i zato mi je stvarno potrebna pomoc strucnjaka. Hvala!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kraj Teranja!? 10 jul 2013 23:30 #4518

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Tad, 11. i 12. dana kad je hteo da je zaskoci, a ona je stajala dozvoljavajuci mu, tad su i po ciklusu i po desavanju opisanom bili plodni dani sigurno.
13. i 14. dan...Moguce da su i tad plodni dani, ako ne zelite potomstvo, ne treba ih jos spajati. Ako zenka sedne, ne znaci da odbija parenje zbog toga sto su plodni dani prosli. Postoji tu i jos faktora, kao na pr. psihicki, odnosno strah i slicno, pa se na to ne treba oslanjati.
Najsigurnije ih je drzati odvojeno jos nedelju dana.
Inace, ako zelite tu zenkicu i da uparite, nemojte to raditi ispod godinu dana starosti.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: tale

Kraj Teranja!? 11 jul 2013 11:16 #4519

  • tale
  • tale's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Jao hvala Vam najlepse na odgovoru. Nekako mi je sad lakse :) . Inace zato sam ih i razdvojila, jer ne zelim da je maltretiram,jos mi je nekako mala i bebasta,i ne zrela da bi postala majka. Ima vremena, nek se razvije kako treba, pa cemo onda videti. Mislim da bi sledece teranje mogla da je pustim, jer po nekom mom racunu imace 15-16 meseci. U svakom slucaju jos jednom veliko hvala na pomoci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kraj Teranja!? 13 jul 2013 00:49 #4524

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box