Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Lecenje piometre alizinom

Lecenje piometre alizinom 18 apr 2013 16:53 #4404

  • AMT
  • AMT's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Koliko dugo traje lecenje piometre alizinom i antibioticima i da li su odgovarajuce doze alizina i cefaleksin antibiotika dovoljne za uspjesno lijecenje psa bez dodatka drugih preparata ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lecenje piometre alizinom 19 apr 2013 16:46 #4405

  • perica
  • perica's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
ne,moraju se dati prirodni ili sintetski prostaglandini nakon otvaranja cerviksa
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: AMT

Odg: Lecenje piometre alizinom 12 nov 2013 21:10 #4801

  • AMT
  • AMT's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Kuja koja je lecena alizinom i antibioticima je okotila 5 stenaca,sasvim zdravih i pravih.Da li to znaci da je piometra (izazvana najverovatnije hormonskom injekcijom,takodje alizinom, koju je primila radi prekida nezeljenje skotnosti a ne usled nekog poremecaja hormona u organizmu da kazem samim od sebe ) za nju sada proslost ? Neki veterinari su misljenja da kuju treba upariti i na sledece teranje ?
Da li je to preporucljivo i da li postoji mogucnost ponovnog javljanja piometre ukoliko se preskoci jedan ciklus za parenje ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lecenje piometre alizinom 17 nov 2013 23:01 #4823

AMT wrote:
Kuja koja je lecena alizinom i antibioticima je okotila 5 stenaca,sasvim zdravih i pravih.Da li to znaci da je piometra (izazvana najverovatnije hormonskom injekcijom,takodje alizinom, koju je primila radi prekida nezeljenje skotnosti a ne usled nekog poremecaja hormona u organizmu da kazem samim od sebe ) za nju sada proslost ? Neki veterinari su misljenja da kuju treba upariti i na sledece teranje ?
Da li je to preporucljivo i da li postoji mogucnost ponovnog javljanja piometre ukoliko se preskoci jedan ciklus za parenje ?

Kolega,da li je ta kuja 100% imala piometru? Mislim da li je dokazana nekom dijagnostickom metodom ili ne? Interesantna je metoda lecenja piometre Alizinom.... :ohmy: Voleo bih vise da saznam o tome...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lecenje piometre alizinom 25 nov 2013 15:36 #4845

  • AMT
  • AMT's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Dokazana sto procentno ultrazvucnom dijagnostikom i krvnom slikom,poprecni presek materice je bio 2,5 cm a leukociti su bili na 21-23 ne sluzi me pamcenje bas najbolje.Takodje bris je pokazao postojanje bakterije eserihije koli.Kuji je davan alizin dvije nedelje za redom i antibiotici 5 nedelja.Leukociti su se vratili na normalu,kuja se ostenila...od antibiotika je koriscen amoksiklav i nakon toga linkomicin...Uzgred nismo kolege ja sam vlasnik psa :).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Lecenje piometre alizinom 26 nov 2013 18:01 #4851

Bravo! Hvala na iscrpnom odgovoru!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box