Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Simptomi trovanja pasa

Simptomi trovanja pasa 06 feb 2013 08:20 #3974

  • zivan
  • zivan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Karma: 0
Može li mi neko reći koji su sve simptomi trovanja pasa?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Simptomi trovanja pasa 06 feb 2013 19:19 #3975

  • moderator2
  • moderator2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 9
  • Karma: 8
ZAvisi od vrste otrova koje pas unese u organizam.
Mogu biti nervni simptomi: grčevi, baljenje, podrhtavanje muskulature, nekoordinisano kretanje, ubrzano disanje, visoka temperatura... Oni su i najopasniji i mogu za kratko vreme dovesti do uginuća, naročito kod akutnih trovanja.

Kod trovanja kumarinom (otrov za miševe i pacove) dolazi do unutrašnjeg krvarenja, a simptomi budu krvarenja iz prirodnih otvora,potkožna krvarenja, bledilo sluznica, krvarenja po sluznicama, otežano disanje usled krvarenja na plućima...
Poslednja izmena: 06 feb 2013 19:20 od moderator2.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Simptomi trovanja pasa 07 feb 2013 01:49 #3976

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Poštovani Zivane,
Kolega vam je opisao simptome dva najčešća trovanja sa kojim se susreću veterinari i vlasnici pasa.
U obzir dolaze i neka manje česta trovanja ( neke supstance necu direktno imenovati zbog bezbednosti pasa)

-Pojedine tečnosti za automobile ( otkazivanje bubrega,povracanje,uginuće)
-Kućne i baštenske biljke/Aloe vera,filodendron,dracena,lukovice ljiljana,irisa,tulipana,lišće bršljena,oleander (digestivni problemi,aritmije,otkazivanje bubrega-zavisno od biljke)..
-Poslastice(Žvake,pojedine bombone),Čokolada..
-Pojedini lekovi(izvesni analgetici,antidepresivi,lekovi za srce..)
-Groždje,beli luk..
-Kućna hemija
-Trovanja bakterijskim toksinima iz pokvarene hrane..

Naučite kako da sprečite tj da smanjite mogućnost da se pas otruje a ne da se trudite da vi postavljate sami dijagnozu ili još gore da pokušavate da sami lečite psa.
Najčesca namerna trovanja su ona koja vam je kolega opisao, u velikoj meri možete smanjiti mogućnost tako što ćete naučiti psa da NIKADA ne jede ništa van svoje činije( raspitajte se kako), to neće apsolutno otkloniti mogućnost trovanja jer je moguće trovanje preko disajnih organa ili kože.
Ovo što sam vam ja naveo su "nenamerna" trovanja ili trovanja "iz neznanja" i lako se mogu sprečiti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box