Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: IBD- zapaljenje creva kod psa

Odg: IBD- zapaljenje creva kod psa 02 feb 2013 12:34 #3940

  • Baloo
  • Baloo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Nema običaj da jede napolju, ima igračke koje glođe koje su od jake gume. U kući ne glođe ništa što ne bi trebalo od delova nameštaja, kablova, odeće i td. čistimo ga od glista redovno, prošle godine mu je rađena analiza krvi, ništa nije bilo van granica normale. Jede u dva obroka ujutru i uveče, ne dobija šećer, slane slatkiše... jede jabuke ponekad, šargarepu sirovu i kuvanu, poslastice kupljene u pet centru. Ne znam šta bih vam još mogla reći.
Poslednja izmena: 02 feb 2013 12:49 od Baloo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: IBD- zapaljenje creva kod psa 02 feb 2013 13:39 #3941

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Pitao sam vas jer delovi igracaka,drveta... u crevima deluju iritantno.Posavetujte se sa njegovim veterinarom o promeni hrane,pozeljno bez glutena i eliminisanju poslastica jedno vreme.
Smenjivanje apetita (ima/nema apetit) moze biti ukoliko mu kombinujete komercijalnu i "domacu" hranu, psi kasnije slabije jedu granule kad probaju "domacu" hranu, i to nije pravi gubitak apetita vec stvar ukusa,izbirljivost.
Odlucite se cime cete ga hraniti i nemojte cesto menjati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: IBD- zapaljenje creva kod psa 02 feb 2013 14:02 #3942

  • Baloo
  • Baloo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Hranimo ga granulama, dobijao je ranije i kuvanu hranu npr 1 nedeljno. U zadnjih 3 meseca nije jeo kuvano jer sam se uplašila da mu škodi. Od svojig granula neodustaje i rado ih jede svaki dan. Koristimo istog proizvođača od njegovog 6 meseca života. Proždrljiv je i nije uopšte probirljiv te isključujem mogućnost odbijanja hrane jer mu se nešto ne sviđa!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: IBD- zapaljenje creva kod psa 02 feb 2013 14:41 #3943

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Slazem se sa vama.
Da ne duzimo sa nagadjanjima,vas veterinar ce pratiti slucaj.
Bitno je da se ne plasite odmah ali oprez treba da postoji obzirom da je rasa sklona da ima te probleme.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box