Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Pas se prejeo kostiju

Pas se prejeo kostiju 30 jan 2013 11:03 #3869

Imam problem sa rotvajlerom... Ne moze da ustane,jer je jako boli stomak,pojela je cini mi se mnogo kostiju,tvrd joj je stomak. Vodila sam je kod veterinara,dao joj lekove protiv bolova i preporucio mi da joj dam da pije glicerin. Sad cekam i nadam se boljitku.
Ima li neko ko je imao takvih problema sa svojim psom,da mi (nam) pomogne?
Poslednja izmena: 30 jan 2013 13:23 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Asju boli... 30 jan 2013 11:22 #3870

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Jeste li joj dali glicerin i kada je poslednji put imala stolicu? Ako kuja ne izbaci nikakav izmet verovatno ce kolega isklistirati vaseg psa u krajnjem slucaju moze da se radi i hiruska intervencija. POZDRAV!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: MILICA G KRUNIC

Odg: Pas se prejeo kostiju 05 feb 2013 12:18 #3966

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Ovde je veliki broj veterinara koji može da uradi intervenciju , podjednako dobro kao i Vaš veterinar. Nemamo razloga da sumnjamo u kolegu koji vodi vašeg psa, a nemate ni Vi. Ipak je on taj koji je psa pregledao, mi vašu kucu nismo ni videli.
Tako da od nas možete dobiti samo neke opšte informacije, ako su vam od pomoći:
Ako pas ima zatvor (začep) terapija data oralno, uz klizmu , često pomogne. Komplikacije ovog stanja mogu biti opstrukcija creva i Megacolon , kada je neophodna hirurška intervencija.
Problem na koji bih Vam ,lično, ukazao je taj da Vaš pas nije smeo ni dosada da jede kosti, a pogotovo posle ovog stanja - nikada više.
Kosti za rasnog psa nisu hrana, već samo "četkica za zube". Rasni psi hrane se gotovom - kupovnom hranom , ili spremljenim obrocima sa kombinacijom mesa, povrća i žitarica, bez hleba i kostiju.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box