Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Slomljena kralježnica i eutanazija

Slomljena kralježnica i eutanazija 27 jan 2013 17:57 #3833

  • loli777
  • loli777's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
:(

Poštovani,

u petak se dogodila tragedija, našeg malog psa, starog tri godine udarilo je auto i vozač je pobjegao, susjeda je naišla i zvala veterinara, a moj pas joj se prednjim nogicama sam uvukao u auto. Odmah ga je odvela i mi smo stigli u veterinara na što ga je on samo pipnuo i zaključio bez snimke i ikakvog pregleda da psa treba odmah eutanizirati, rekao je da mu je slomljena kralježnica, stražnje noge nije micao, nije mogao kontrolirati nuždu, spolni ud mu je ispao... bio je pri svjesti, sposoban micati se prednjim nogama i zacakljenim okicama... Znati da se opraštaš od njega i da će ga ubiti a ti si nesposoban mu pomoći, je osjećaj koji ne bi nikom poželjela. Zanima me da li se išta moglo učiniti, ikakav pregled izvršiti... išta? Hvala Vam mnogo unaprijed.

P4160127.JPG
Poslednja izmena: 27 jan 2013 18:00 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Slomljena kralježnica i eutanazija 27 jan 2013 18:19 #3834

  • vetnovi
  • vetnovi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 29
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Tužno:( Bas lepa kuca.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Slomljena kralježnica i eutanazija 28 jan 2013 01:32 #3839

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Naravno da je moglo,srecom od pre 13 godina smo usli u 21 vek.
Osoba koja je zavrsila isti fakultet kao i mi je koliko vidim uradio "pipanje" i postavio dijagnozu.
Nije uradjen Rtg kičmenog stuba, neuroloski pregled a to je neophodno za dijagnozu i prognozu.
Verovatno ima jos kolega koji nepomeranje zadnjih nogu procenjuju kao nepopravljivo stanje.
Pršljen moze biti slomljen ali ukoliko nije kičmena možina povredjena oporavak je ocekivan-operacija obavezna.
Kontuzija kicmenog stuba moze dati slicne simptome,komplikovaniji prelom karlice moze dati slicne simptome.
Žao mi je zbog vašeg gubitka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Slomljena kralježnica i eutanazija 28 jan 2013 16:59 #3843

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Lutka mala... Eutanaziran bez ozbiljnog pregleda...
Ne bih da me neko, nakon elaborata kolege Smith-a, smatra neozbiljnim, ali bio sam svedok puno puta da se desi oporavak do te mere da zivotinja pocne samostalno da hoda, a da nije preduzeta hirurska intervencija.
Eutanaziju kao terapiju u ovom slucaju ne podrzavam ni u snu.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drDzon Smit

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box