Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: VESTACKA ISHRANA STENACA

VESTACKA ISHRANA STENACA 23 dec 2012 13:34 #3414

  • Stojke42
  • Stojke42's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
KUJA DOBERMANA MI SE OKOTILA I IMA 6 STENADI. CINI MI SE DA NEMA DOVOLJNO MLEKA ZA STENCE PA SAM MISLIO DA IM VESTACKI DAJEM ,,1) Prokuvati 850 ml kravljeg mleka, zatim dodati jedno žumance i malo meda, ohladiti do 38°C i hraniti štence na svaka 2 do 4 sata.,,! iNTERESUJE ME DA LI CE IM BITI PROBLEM AKO IM JA DAJEM I AKO SISAJU MAJKU, I KOLIKO JE TO MALO MEDA?

HVALA UNAPRED


IMG_20121222_090727.jpg
Poslednja izmena: 23 dec 2012 14:09 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: VESTACKA ISHRANA STENACA 23 dec 2012 22:08 #3439

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Pre koliko se okotila? Na osnovu cega procenjujete da mleka nema dovoljno?
6 ovakvih lutkica ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem za kuju dobermana.
Verovatno vec znate da su poslednje sise najmlecnije, a kako se ide od zadnjeg dela ka napred, mlecnost tih sisa je sve manja.
Samo treba povesti racuna da najslabiji ne budu potisnuti od jacih.Po potrebi rotirati najslabije na najmlecnije sise.
Sitost stenaca se da primetiti po nadutosti stomacica nakon obroka koji treba da traje 10-15 minuta. Nakon tog perioda i kuja vec postaje nestrpljiva i cesto ona prekine stence u sisanju.
Ova formula za "adaptirano mleko" zahteva male izmene i pojasnjenja, pa ako je to potrebno, stojim na raspolaganju...
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 23 dec 2012 22:17 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: VESTACKA ISHRANA STENACA 02 jan 2013 11:20 #3508

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Ako niste sigurni 100% u recepturu onoga što dajete štencima, bolje kupite veštačko mleko u prahu za štence. Ima ih po pet shopovima već od 300 din.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box