Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: ucestalo povracanje

ucestalo povracanje 17 dec 2012 19:52 #3371

  • j.bubica
  • j.bubica's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Zenka nemackog pticara stara 10 godina, povraca vec 4 dana svako jutro, sve ostalo je normalno, normalna stolica potpuno, vesela i vrlo aktivna kao i uvek... Kolicina ispovracanog sadrzaja je manja ali sa ostacima nesvarene hrane. Ovo joj se desilo pre desetak dana, isto je dva dana uzastopno povracala ali vecu kolicinu i pomislila sam da je nesto od hrane iziritiralo, jer je prestalo, ali sad me brine... Manje je hranim i sad je gladna stalno, znaci i apetit joj je ok... Dajem joj Smectu vec 2 dana, ali i jutros je povratila, da li mogu ja jos necim da joj pomognem? Hvala unapred!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ucestalo povracanje 17 dec 2012 20:57 #3373

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
na osnovu ovog sto sam procitao, rekao bih da se radi o gastritisu. koliko prodje od unosa hrane do povracanja?

svakako, prijedlog je da odete kod Vaseg veterinara, da na licu mjesta i na osnovu pregleda postavi dijagnozu i preduzme terapiju u skladu sa specificnostima datog slucaja.

inace, ono sto je u mojoj dosadasnjoj praksi rjesavalo (vecinom) ovu vrstu problema je bila sljedeca sema:
- najmanje jedan dan pas ne unosi nista na usta (ni hranu ni vodu, to mu nadoknadim infuzijom u venu i potkozno) -- ovo je sad lakse izvesti jer nije vruce
- nakon toga krecem sa laganom hranom, u malim obrocima. dobro mi se pokazala riza kuvana do raspadanja, da se formira sluz koja ce obloziti sluzokozu zeluca i smanjiti iritaciju, uz nju jos i piletina takodje maksimalno raskuvana...tako ide nekoliko dana, a poslije toga se postepeno uvode ostale namirnice...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ucestalo povracanje 17 dec 2012 21:39 #3376

  • j.bubica
  • j.bubica's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Upravo je povratila kompletno nesvarenu hranu, cele granule, jela je pre manje od dva sata, ovih dana je povracala nekih 12 sati nakon obroka... Znaci da je definitivno problem sa zelucem, poslusacu Vas savet, hvala puno!
Poslednja izmena: 17 dec 2012 21:52 od j.bubica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ucestalo povracanje 18 dec 2012 01:38 #3378

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Ako ste u mogucnosti vodite je da se uradi rtg zeluca, eliminisite strano telo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box