Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: upala uha

upala uha 16 okt 2012 09:13 #2870

  • mladen
  • mladen's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Postovani! molim Vas za savjet ,imam francusku pudlicu i odprilike od prije mjesec dana se cese po lijevom uhu.vodio sam je veterinaru i u dva navrata je dobila po 3 inekcije (znam samo da je jedan od sadrzaja bio antibiotik).POBOLJSANJA NEMA. veterinar je pregledao uho i nasao dvije krastice.iz uha sam izvadio nekoliko grumena boje cokolade koji smrde .kad god cistim uho na maramici ostaje sadrzaj iste boje i zaudara.Molim Vas da mi savjetujete sta da radim da pomognem ovom malisi.
HVALA U NJEGOVO I MOJE IME!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: upala uha 16 okt 2012 15:37 #2875

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Mogla je da dobije jos puno injekcija, ali bez mehanickog ciscenja uha i topikalne( lokalne ) terapije to nece ici.
Uvo se cisti 3% hidrogenom, sve dok se ne odstrani najveci deo tog smrdljivog sadrzaja. Na kraju se osusi, da ne ostane vlazno.
Cisti se spoljasnji slusni kanal, a ne sama usna skoljka. Dakle, cisti se deo koji se ne vidi i nalazi se unutra, sve do bubne opne.
Na tako ocisceno uho ide terapija u vidu specijalnih kapi za zivotinje( Surolan na pr, odlican) ili kapi koje se koriste i kod ljudi.
Mogu Vam napisati i detaljnije, ali je najlaksa varijanta vratiti se kod tog ili nekog drugog doktora koji je voljan da to odradi po pravilima struke.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: upala uha 16 okt 2012 17:00 #2877

  • mladen
  • mladen's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Od srca Vam hvala na brzom odgovoru.Kupio sam 3% hidrogen i OTOL H kapi i sad je do mene..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: upala uha 16 okt 2012 21:15 #2879

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu...
Cistiti i stavljati kapi 2 X dnevno po 2-3 kapi, ujutru i uvece. 3 do 5 dana.
Ciscenje stavljanjem komprese 5x5 na vrh prsta, ili ako prst ne moze da udje u kanal, onda stapic za usi i po potrebi na njega uviti kompresu. To su prirucne metode, imamo adekvatne instrumente kojima se to moze odraditi idealno.
Pudle znaju da imaju dosta dlake na ulazu u sami usni kanal, pa to treba skratiti makazama zarad bolje aeracije uha.
Ako za 3 dana bude opet sadrzaja u uhu( a najverovatnije da nece, osim ako je skroz zapusten slucaj), onda idu antibiotici(injekciono) uz ciscenje kako je opisano.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: upala uha 23 okt 2012 17:32 #2915

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Infekcije uha mogu biti frustrirajuce kako za vlasnika tako i za veterinara. Najcesci razlog frustracije su povrsan pristup problemu i neadekvatna terapija.
Prvenstveno treba utrvrditi uzrok infekcije. Dakle , neophodno je uraditi bris uha, citoloski i bakterioloski sa antibiogramom. Nakon toga ce veterinar odrediti dalji tok lecenja,u laksim slucajevima ce odrediti lokalnu terapiju kapima zavisno od uzroka infekcije ( bakterije,paraziti,kvasci,glivice) , u tezim slucajevima ce proveriti stanje bubne opne i primeniti terapiju injekcijama i lokalnu obradu usnog kanala sa primenom lekova u kapima .
Hidrogen se izbegava za ciscenje usnog kanala u savremenoj veterinarskoj medicini,osim ako ne postoji drugi preparat kojim ce se ocistiti i pripremiti usni kanal za lokalnu terapiju.
Lecenja usnih infekcija u "kucnoj radinosti" neminovno dovode do vrlo zapustenih slucajeva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: upala uha 24 okt 2012 13:15 #2933

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ne iskljucujem mogucnost da sam ja malo zastario :), ali hidrogen me nikad nije izneverio...
Inace, jos ga ni na fakultetu nisu napustili, a ni ja nisam eksperimentisao sa bilo cim drugim, jer ovo radi odlicno.
Da je za po nekog frustrirajuce, verovatno jeste, ali eto, kolega koji je to radio nije cak ni cistio usni kanal.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box