Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: ugradnja vestackog kuka, nemacki ovcar, displazija

ugradnja vestackog kuka, nemacki ovcar, displazija 05 okt 2012 10:59 #2820

  • Vulovic
  • Vulovic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav svima,

interesuje me da li neko zna, ima li kod nas veterinarskih hirurga koji rade operaciju ugradnje vestackog kuka.

Imam nemackog ovcara, kome je kao stenetu auto presao preko karlice. To se desilo kaad je on imao 4meseca. Prilikom te nesreće, zadobio je 4 preloma, dva preloma karlice, koji su zarasli, prelom noge koji je isto zarastao i smaknuće glave butne kosti kod zadnje leve noge. Sada je porastao i ima 17 meseci, dostigao je visinu predviđenog rasta kod nemačkih ovčara, zdrav je,jede odlicno, jak je i hrabar. Par puta nedeljno ide u dugacke setnje po 5-6 km, a nastanjen je u velikom dvoristu, tako da je i kad ne ide van njega aktivan.

Da li iko zna da li se kod nas radi takav zahvat jer bi mu to mnogo pomoglo. Hvala Vam puno.

pozdrav
Veljko :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ugradnja vestackog kuka, nemacki ovcar, displazija 05 okt 2012 20:00 #2824

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sam implant kosta citavo bogatstvo.Verujem da je verovatnoca da se nadje u Srbiji ravna nuli.
Intervencija verovatno seze u + beskonacno sto se cene tice.
Mozda, ali samo mozda mogu preporuciti par doktora koji bi mozda prihvatili to da rade. Jedan je profesor, vrhunski hirurg, koga bih prvo kontaktirao da mi nesto tako treba.
Pre bilo kog razmisljanja u tom pravcu, potreban je detaljan pregled koji bi potvrdio opravdanost takvog poduhvata.
To podrazumeva rendgensko snimanje iz vise projekcija, pre svega, kao i procenu funkcionalnosti samog zgloba.
Ako se i utvrdi da je zahvat opravdan, u odredjenim slucajevima postoji jeftinija varijanta, a to je odsecanje glave butne kosti.
Sve ovo pisem bez uvida u Ro nalaze,dakle, samo kao potencijalne mogucnosti.
Ako se pas tom nogom sluzi bez vecih problema, u ovakve avanture ne bi trebalo ulaziti.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ugradnja vestackog kuka, nemacki ovcar, displazija 07 dec 2012 20:43 #3270

Veljko, da li si dobio informaciju o hiruskom resavanju displazije kuka tvog psa. Ja imam slican problem. retriver 6 meseci, preporucena operacija. da li si siznao ko to radi u Beogradu. Hvala unapred na informaciji. Pozdrav
Vesna :)
Poslednja izmena: 07 dec 2012 20:44 od Vesna Congic.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ugradnja vestackog kuka, nemacki ovcar, displazija 02 jan 2013 11:24 #3509

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Postovana Vesna, mišljenja sam da je vaš pas isuviše mlad za operaciju. Nadam se da nije kardinalan slučaj u pitanju. Da li je dijagnoza potvrđena od strane specijaliste?
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ugradnja vestackog kuka, nemacki ovcar, displazija 05 jan 2013 23:05 #3573

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Nemamo ni odgovor da li je tada radjena neka hirurska orto intervencija.
Inace ugradnja vestackog kuka nije postavljanje fišbajna, to je kompleksna intervencija,skupa i mislim da kod nas nema kolege hirurga koji ima pristojno iskustvo u tom delu orto hirurgije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ugradnja vestackog kuka, nemacki ovcar, displazija 25 mar 2013 11:24 #4351

  • Vulovic
  • Vulovic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav svima,
Vesna, razgovarao sam sa više veterinara i rekli su mi da kod nas nema nikog ko bi umeo da uradi. Eventualno moj otac pošto on zna da ugradi veštački kuk ali ljudima. Pokušavam da ga nagovorim, nadam se da će imati razumevanja. :)

pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

  • No posts to display.

Oglasi za posao

veterina.info fan box