Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Epilepsija kod pasa

Odg: Epilepsija kod pasa 07 okt 2012 21:58 #2837

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
cuti prijatelju :( ,samo da mu bude dobro.Previse sam se vezao emotivno za njega :(. Javicu ti ako se nesto desi . Budi mi pozdravljen . Pozdrav .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 07 okt 2012 23:41 #2838

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ja sam tu...
Sasvim razumem tu vrstu vezivanja, jer i sam tome jako lako podlezem :)
Daj Boze da je sve kako mislim da jeste.
Pozdrav!
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 06 jan 2013 16:27 #3575

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
POstovani ,evo ponovo Vam se obracan . Sigurno me se secate,slao sma Vam pre 4,5 meseci poruke u vezi epilepsiej kod psa i mog nekog iskustva. Ali nisam bio siguran dal je to od tablete za ciscenje od parazita.
Proslo je 4 meseca od poslenjeg napada,milsio sam da je to bila posledica ciscnja od parazita. Ali evo pre 10tak dana pas je imao napad koji niko nije video,mislim po peni na vratu smo mislili da je to bio napad. Ali danas ,kad smo svi bili kuci ,culi smo kako pas laje drugacijim glasom (i cvili ) , ja sma brzo dotrcao do njega.Pena na ustima i vratu, ukakio se gde spava i jako uznemiren. smiro sam ga i da vode da pije. Sve ovo po nekom mom iskustvu ukazuje da on ima epilepsiju u nekom blazem obliku. Sad sam hteo Vas da pitam ,posto Vi i Vasi odgovori su mi bili od punog poverenja ,i da mi date neki savet ,sta da radim? Ja iskeno nisam za te lekove,posto on je imao pre 10 dana napad pa sad,a i izmedju ostalog taj napad od pre 10 dana je bio 4 meseca od poslenjeg. Sigunrno nije imao vise,posto je kuci stalno neko i poznao bi penu na ustima i vratu. Sta je vas savet ,dal li on moze normalno da zivi ? Hvala i srecni prznici .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 07 jan 2013 21:48 #3613

  • smajavet
  • smajavet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 17
  • Karma: 0
Pokusati lijeciti sa lamotriginom i carbaminozepanom,ako se to u praksi moze izvesti...Ti lijekovi se koriste u humanoj medicini.Najcesca koristena kombinacija kod ljudi koji boluju od epilepsije.Ja sam lijecio jednog psa uspjesno sa kombinacijom tih lijekova,sam ih je tesko dozirati,i napraviti odnos kolicine tih lijekova...Radio sam to u dogovoru sa vlasnikom kojeg sam upozorio da je to ipak neka vrsta eksperimenta,ali hvala Bogu uspjesno po psa...On je sasvim u redu,pas skoro da i nema vise napada,i ovaj pas zaboravih spomenuti,je ipak imao cesce napade,svaki ili svaki drugi dan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 07 jan 2013 22:01 #3616

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
U veterinarskoj medicini je jako logicno poceti sa necim jeftinim. Ako ne deluje, ide se na druge varijante, koje su, naravno, skuplje i slozenije sto se doziranja tice. Sreca pa nesto jeftino postoji. Obican bensedin je indikovan za pocetak lecenja. O dozama ne pisemo javno.
Licno nisam pobornik pocetka terapije ako pas ima napade 1-2 puta mesecno. Vec, ako se napadi ucestaju, pa se javljaju svaki dan, svaki drugi dan i slicno, situacija je jasna.
Odluku o pocetku lecenja donosi veterinar koji ce se licno raspitati o ucestalosti i tezini napada, kao i o trajanju istih.
Lekovi se mogu uzeti na veterinarski recept u humanim apotekama i nikako drugacije.
Vrlo vazna napomena: PSA NIKAKO NE HRANITI NITI MU DAVATI DA PIJE VODU NAKON SAMOG NAPADA !
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 10 jan 2013 14:14 #3625

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Mene je najvise cudno to sto on nema redovno napada, vec kako sam rekao ,ima je kad je imao 2 meseca,pa tak polse sa 6 meseci. 4 meseca on nije imao napade . Sad da li je to moguce ako ima epilepsiju da ima tako ili bi to moralo da bude cesce ?Sta mi vi predlazte,da li da krenem sa nekim lekovima ili da cekam da viidm dal ce se napadi intenzivnije javljati ? :( i interesuje me ,da li pas moze da zivi isto dugo sa epilpeijom ? :( hvala pozdarv
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box