Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Stenecak i stari pas

Stenecak i stari pas 23 avg 2012 07:20 #2653

  • Nerocka
  • Nerocka's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Imam psa starog 10 god, uredno vakcinisanog. Poslednja vakcinacija je bila 26.08.2011. Planirala sam ovih dana da ga odvedem na vakcinaciju za ovu godinu. Sticajem okolnosti, 2-3 dana je bio u kontaktu sa mladim psom koji je izgleda obolio od stenecaka.Simptome odmah nisam primetila kod tog mladog psa, tek nakon 2 dana kada je iscedak iz ociju postao gnojan i otezano disanje...
Plasim se da je moj pas mogao da se zarazi...sta uraditi kao preventivu? Da ga odmah povedem na vakcinaciju, ili da sacekam 2-3 dana? Naravno, vise nije u kontaktu sa obolelim psom.
Zahvaljujem na brzom odgovoru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Stenecak i stari pas 23 avg 2012 07:39 #2654

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sacekajte redovan termin vakcinacije, nemate razloga vakcinisati odmah.
Pretpostavljam da je Vas pas vakcinisan protiv besnila i polivalentnom vakcinom protiv zaraznih bolesti svake godine.
Ako je situacija kako sam razumeo, zaista nema mesta preteranoj panici. Kolegi koji ga bude vakcinisao recite isto sto i nama ovde, tako da ga pregleda obavezno pre same vakcinacije. Bar temperaturu, krajnike i pluca.
Drugacija preventiva nakon kontakta zdrave i bolesne zivotinje u ovom slucaju ne postoji, jer je uzrocnik virus.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Stenecak i stari pas 23 avg 2012 07:56 #2655

  • Nerocka
  • Nerocka's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Veliko hvala na brzom odgovoru!
Inace, posto sam "nova" ovde, zelim da pohvalim ovaj sajt o zivotinjama! Iznenadjena sam obiljem informacija, podrobnoscu opisa, odlicnim ucescem na forumu...hvala Bogu da i kod nas neko to radi kako treba! Sve cestitke svima koji ucestvuju u modeliranju sajta! Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box