Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Rotvajler mršavi i ima male izrasline po koži

Odg: ROTVAJLER 18 avg 2012 08:12 #2609

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Ova prva slika mi lici na reakciju koze usled prisustva buva, vidim da ste prskali psa praskom u krstnom i slabinskom delu iznad karlice, pa predpostavljam da i tamo ima slicnih promena. Pored tretiranja zivotinje bitno je tretirati i komplatan prostor na kome pas boravi znaci njegov boks i prostirku na kojoj lezi. Bolje ja da koristite tecne preparate koje rastvarate po upustvu sa deklaracije bocice. Vodite racuna da to budu sredstva namenjena za upotrebu na psima, nemojte kupovati sredstva koja se namenjena za upotrebu na farmskim zivotinjama (krave, svinje ovce...) i time kupati psa, jer su ti lekovi koji deluju na parazite otrovi, pa se unosenjem leka u nepropisnoj dozi lako moze otrovati i vas pas pogotovo ako sredstvo nije namenjeno za tu vrstu zivotinja. Najalkse ja da napravite rastvor prema propisanom upustvu, to sipate u neku flasicu sa sprejom na vrhu znate one u obliku pistolja i time naprskate psa i njegov boks... Recite mi jeste li merili temperaturu kod vaseg psa i kolika je bila ako ste merili?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: JOSIPA28

Odg: ROTVAJLER 22 avg 2012 06:39 #2641

  • JOSIPA28
  • JOSIPA28's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Hvala na odgovru! Nisam mu mjerila temperaturu. Znam da kod nas u Hrvatskoj ima one ampule protiv buha,ali ne znam ima li to tekuće sredstvo s kojim se prska psa kod nas? i jel to bude prah koji se napravi tekućina s vodom ili u kojem obliku to sredstvo bude? I nakon što psa riješim buha hoće li mu te promjene na koži nestati ili ostane kao ožiljak?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rotvajler mršavi i ima male izrasline po koži 22 avg 2012 14:39 #2642

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Tu ampulu (npr.neostomosan 1 ampula na 1l vode za pse) razmutite po uputstvu u vodu i tim rastvorom oprskate psa i boks u kome ga cuvate. Oziljak ce nestati. Ova terapija ne vazi za druge promene na kozi zato uvek pitajte. POZDRAV!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: JOSIPA28

Odg: Rotvajler mršavi i ima male izrasline po koži 22 avg 2012 21:23 #2648

  • JOSIPA28
  • JOSIPA28's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Hvala puno na odgovoru! Pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rotvajler mršavi i ima male izrasline po koži 23 avg 2012 23:10 #2667

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Nema na cemu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box