Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Rotvajler mršavi i ima male izrasline po koži

Rotvajler mršavi i ima male izrasline po koži 13 avg 2012 07:22 #2585

  • JOSIPA28
  • JOSIPA28's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Imam psa rotvajlera,18 mjeseci stara ženka. prije nekih mjesec dana počela je mršaviti iako dobro jede. Iz očiju joj nešto malo curi,oči su joj mutne,a na glavi ima nekakvu kao bradavicu bijele boje,tvrdo i pravilnog oblika kao izbočeni krug veličine zrna graška. To ima još i na jednom mjestu na leđima i nozi. na tim mjestima veličine graška nema dlake. U zadnje vrijeme je mirnija i uglavnom je u kućici. Može li mi itko reći što joj je to i kako joj pomoći? Nisam u mogućnosti skupo plaćati veterinara zbog loših financija,ali pas mi je vrlo drag i htjela bi mu pomoći. Zanima me mogu li mu sama pomoći ili mora veterinaru i koliko bi to koštalo kod veterinara. Puno hvala!
Poslednja izmena: 22 avg 2012 11:55 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ROTVAJLER 13 avg 2012 12:41 #2588

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Jeste li tretirali skoro vaseg psa nekim sredstvom protiv parazita i ako jeste recite nam kada i kojim sredstvom? Verovatno bi nam pomoglo i ako bi ste slikali te bradavicaste tvorevine po kozi i pokazali nam slike. POZDRAV!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: JOSIPA28

Odg: ROTVAJLER 15 avg 2012 18:49 #2592

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Kozne promene pratiti i videti da li rastu. Verovatno su benigne i ne uticu na zdravstveno stanje.
Kolegi Dzek-u odgovoriti na pitanje...:)
I mene zanima i jeste bitno.
Stvar druga: da li je pas vakcinisan protiv zaraznih bolesti? Obicno se radi kod sasvim malih stenaca( sa puna 2, pa sa puna tri meseca starosti)?
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: JOSIPA28

Odg: ROTVAJLER 16 avg 2012 05:50 #2595

  • JOSIPA28
  • JOSIPA28's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Nisam imala pristup internetu nekoliko dana pa se nisam javljala. Ispričavam se! Danas ću slikati psa pa staviti slike. nažalost nije nikako cijepljen,a prije 2 mjeseca smo ga naprašili neopitroidom jer je imao buha,sada ih nema (kasnije sam tek saznala da to nevalja,ali laik sam po tom pitanju i kolega mi je to savjetovao). Dali je normalno da pas ljeti po vrućinama mršavi?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ROTVAJLER 16 avg 2012 19:11 #2599

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sve i da je imao trovanje od tog preparata, ne bi trajalo do sad.
Nije namenjen za upotrebu na zivotinjama.
Nego, to je proslo.
Sadasnja situacija: Desava se kod kucnih pasa vecinom( bukvalno usled razmazenosti i zivota koji vise lici na ljudski nego pseci :)) da odreaguju na nesnosne vrucine smanjenim apetitom. Ali to traje jedan ili par dana, ne duze. Onda navale da sve nadoknade, jedu preko svake mere.
Vas pas je za pregled, to ne kosta puno. Ni neka od osnovnih terapija takodje ne kosta puno.
Svaki dan cekanja moze da kosta puno vise. Jednostavno, cekanja nema, najbolje i najjeftinije je potraziti pomoc uzivo sto pre.
Predjasnja pitanja su se odnosila na tretiranje protiv crevnih parazita.
Ako niste, treba...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: JOSIPA28

Odg: ROTVAJLER 17 avg 2012 07:11 #2604

  • JOSIPA28
  • JOSIPA28's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Evo stavila sam slike psa,ali ne znam da li iz toga možete što vidjeti jer snimak je malo loš. Na prvoj slici joj je ta bijela tvorevina koja je sada ravna s kožom i bijele boje. To je između ušiju gore na glavi. Na drugoj slici je vidljiv nekakv bijeli trag na njušci. Tu nije bež dlaka već samo kao da je prosut bijeli prah. Na trećoj slici je tvorevina kao i na prvoj samo što se nalazi na pregibu noge. i dalje nema ništa po tijelu. Sada je malo dobila i na težini i više nije tako mirna i povučena. Nadam se da da će vam ove slike pomoći da mi kažete što joj je. Hvala unaprijed na odgovoru!


IMG1041.jpg


IMG1042.jpg


IMG1043.jpg
Poslednja izmena: 17 avg 2012 11:55 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box